Izglītības programmas „Lauksaimniecības tehnika” 3. un 4. kursu audzēkņi informatīvā seminārā mācās par cilvēkam un videi drošu augu aizsardzības līdzekļu lietošanu

04.04.2016

Mēs visi vēlamies dzīvot ar ķimikālijām nepiesārņotā un cilvēkam nekaitīgā vidē. Diemžēl, lauksaimniecības nozarē, augsta kultūraugu ražība un  kvalitatīvas produkcijas ieguve vairs nav iedomājama bez augu aizsardzības līdzekļu lietošanas. Tāpēc, ļoti svarīgi ir pareizi šos augu aizsardzības līdzekļus lietot.

Sadarbībā ar Latvijas Augu aizsardzības līdzekļu ražotāju un tirgotāju asociāciju, tehnikumā notika informatīvs seminārs izglītības programmas „Lauksaimniecības tehnika” 3. un 4. kursu audzēkņiem.

Asociācijas izpilddirektore Margita Tomsone iepazīstināja ar AAL (augu aizsardzības līdzekļi) klasifikāciju, to marķējumu, iedarbību, individuālo aizsardzības līdzekļu izvēli, lietošanu, apkopšanu, kā arī par to, kā samazināt AAL nokļūšanu ūdenī no punktveida piesārņojuma avotiem.

Audzēkņi praktiski mācījās izvēlēties un apģērbt individuālos aizsardzības līdzekļus.

Šādas mācības lauksaimniecības specialitāšu audzēkņiem notiks arī Cīravas un Saulaines struktūrvienībās.

Uz pagājušajiem Ziemassvētkiem asociācija visām 3 tehnikuma izglītības iestādēm dāvināja manekenu, pilnā individuālo aizsardzības līdzekļu komplektācijā.

Tehnikums saņēmis “Extreme kart” Itālijā ražotu kartingu. Par iespējām piedalīties “LMT Autosporta Akadēmijas kartingu kausā” interesēties pie direktores līdz 4.aprīlim.02.02.2017

22.martā noslēgusies pieteikšanās jaunajam autosporta projektam “LMT Autosporta Akadēmijas kartingu kauss”Pieteikumus dalībai atsūtīja 28 mācību iestādes, no kurām tika izraudzītas 11, kas saņems “TK Senior” klases kartingus dalībai“ProKart” sacensībās 2016. gada sezonā.

Jaunais projekts, kas tapis “LMT Autosporta Akadēmijai” sadarbojoties ar Latvijas Automobiļu federācijas Kartingu komisiju un Valsts izglītības satura centru, ir paredzēts tehnikumu audzēkņiem un vidusskolēniem. Tā mērķis ir veicināt un iedvesmot skolu audzēkņus motivēti aizpildīt brīvo laiku, izglītot sevi tehniskajā jaunradē, kā arī pievērsties autosportam. Lai to veicinātu, skolas saņems Itālijā ražotos “Extreme Kart” sporta kartingus. Tāpat arī skolu jauniešiem būs iespēja piedalīties semināros un treniņos Latvijā populāru  autosportistu vadībā.

Kandavas Lauksaimniecības tehnikums ir  to 11 skolu vidū, kas saņēma kartingu.

Par iespēju piedalīties šajās sacensībās  interesēties pie direktores līdz 04.04. 2016.

printēt

Tehnikuma tautas bumbas turnīrs 2016

30.03.2016

30.martā norisinājās Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma turnīrs tautas bumbā. Šogad turnīrā piedalījās 4 komandas.

1.vieta: Komanda “4.K/VP” Elvita Prokofjeva (4.K); Agnese Kairiša(4.K); Anete Ābolkalna(4.VP); Annija Pipare(4.K); Monta Baumane(4.K).

2.vieta:Komanda “Krītiņbandas pēcteči” Amanda Ribaka(2.ĒP); Amanda Nikolajeva(2.ĒP); Annija Saulgrieze(2.ĒP); Signija Auziņa(2.ĒP); Kintija Bite(2.VP); Loreta Ansberga(2.VP).

3.vieta:Komanda “Minioni” Sanita Morjakova(1.ĒP); Līga Reinberga(1.ĒP); Daniela Dreslere(1.ĒP); Liāna Borščevska(1.ĒP); Agita Klopšteina(1.ĒP); Laura Sprūde(1.ĒP).

4.vieta: Komanda “1.VP” Zane Kugelane(1.VP); Līga Lapiņa(1.VP); Lija Čihorija(1.VP); Monta Smilga(1.VP); Santa Mūrniece(1.VP); Inese Kronberga(1.VP).

Liels paldies visām sacensību dalībniecēm un kursu audzinātājām par atbalstu, kā arī sacensību tiesnešiem- Gvido Bērziņam, Normundam Kleinam un Laurim Mertenam !

VĪRU SPĒLES 2016

23.03.2016

23. martā Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā norisinājās ikgadējās Kandavas pilsētas sacensības “Vīru spēles 2016”. Sacensībās piedalījās Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma un Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas audzēkņi, kopskaitā 14 dalībnieki.

1.vieta Artūrs Rudenko (11.5p) 2.vieta Rūdolfs Muša (22p.) 3.vieta Sandis Laizāns (29.5p.)

 

4.vieta Gvido Bērziņš (32p.); 5.vieta Brendons Vežauskis (34,5p.); 6.vieta Aivars Kleins (36p.); 10.-11.vieta Vilnis Mežeckis (58.5p.)

Sacensībās bija sekojošas disciplīnas: *spiešana guļus (savs svars uz reižu skaitu) * pietupiens (savs svars uz reižu skaitu) * atspoles skrējiens * tāllēkšana no vietas * atspoles skrējiens * vēderprese (kārienā- kāju celšana pie stieņa) * roku – delnas spēks (espanderī)

 Tehnikuma metālapstrādes darbnīcās praktizējās Cīravas struktūrvienības 2. kursa lauksaimniecības tehnikas mehāniķi.21.03.2016

Martā sākumā 2 nedēļas tehnikuma metālapstrādes darbnīcās praktizējās Cīravas struktūrvienības 2. kursa lauksaimniecības tehnikas mehāniķi. No 21. marta uz 3 nedēļām šeit mācību praksi metālapstrādē  veiks  2. kursa automehāniķi no Saulaines struktūrvienības.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)
Pasākumu kalendārs
<>

KartingsKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienībaKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienībaKandavas novadse-klase
back to top