Interešu izglītība

Basketbols

c2fed39d_7f83_4ad6_a481_bd1acb4ade64.jpgBasketbols attīsta fizisko sagatavotību. Spēle vienlaicīgi attīsta ātrumu, roku-acu koordināciju, kā arī sirds – asinsvadu izturību. Ātri pārvietojoties no vienas laukuma malas uz otru, tiek attīstītas ķermeņa fiziskās spējas, bet mešana grozā attīsta augšējo muskulatūru. 

Basketbols ir komandas spēle. Pat paši profesionālākie spēlētāji nevar iegūt uzvaru, ja neprot saspēlēties ar komandu. Pieciem komandas biedriem uz laukuma jāprot lieliski sadarboties, gūstot rezultātu. Basketbols māca sastrādāties ar citiem cilvēkiem, dodot piespēles, izvairoties no pretiniekiem, bloķējot pretinieku.

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma komanda 2020. gadā ieguva 5. vietu AMI sporta Kluba Basketbola turnīrā, piedalās Kandavas pilsētas čempionātā basketbolā, īpašs notikums ir arī ikgadējā Skolotāju - Audzēkņu basketbola spēle. 

Treniņos aicināti piedalīties gan zēni, gan meitenes. 

Treneris: Arvis Savčenko

printēt Lasīt visu ziņu galerija (1)

Florbols

florbols.jpgFlorbolā audzēkņi apgūst teorētiskās zināšanas (jāapgūst florbola spēles noteikumi, sacensības un to organizēšana, tiesāšana, drošības noteikumi), praktiskās iemaņas (metiens/sitiens, bumbiņas vadīšana, piespēles, māņu kustības, plaukstas un balsta metienu pilnveidošana, vārtsarga darbības), florbola taktikas paņēmienu izpildes stabilas iemaņas.

Attīstās un uzlabojas vispārējā fiziskā sagatavotība (ātrums, koordinācija, izturība u.c.), kā rezultātā uzlabojas veselība. Tiek veicinātas arī sadarbības un komunikācijas prasmes, prasme darboties komandā.

Kā skaidro treneris Artis Rudzītis, florbols mūsdienās Latvijā kļūst aizvien populārāks. Līdz ar to ar katru gadu arvien vairāk jauniešu interesējas tieši par florbolu. Florbols ir visai vienkāršs sporta veids, un to var spēlēt jebkurš.

Tehnikuma komanda regulāri piedalās AMI sporta kluba reģionālās Kurzemes un Zemgales sacensībās, Latvijas Republikas čempionātos, notiek arī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma turnīri starp kursiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Spēka trīscīņa

speka_triscina.jpgKandavas Lauksaimniecības tehnikuma izglītojamie trenējas Powerliftingā jeb spēkā trīscīņā, kur sacensības notiek trīs veidos: piesēdieni, spiešana guļus un vilce. Treniņnodarbību rezultātā strauji attīstās roku, kāju un muguras muskuļu spēks un masa. Tiek apgūtas dažādu vingrinājumu prasmes ar svaru stieni, hantelēm un savu ķermeni.

Treneris Raimonds Egle skaidro, ka treniņos audzēknis pierod izturēt lielas fiziskas slodzes. Ļoti liela nozīme ir caurviju prasmju apguvei, kuras dalībnieks iegūst treniņu rezultātā - tā ir pašvadītas mācīšanas prasme, kritiskās domāšanas un problēmu risināšanas prasme, jaunrades, sadarbības un digitālās prasmes. 

Par labiem rezultātiem Latvijas tehnikumu spartakiādēs gan individuāli, gan komandu vērtējumā liecina izcīnītas gan pirmās, gan otrās un trešās vietas. Arī Latvijas mērogā IPF, WPC un GOLD BARBEL versijās individuāli tehnikuma audzēkņi ir izcīnījuši pirmās trīs vietas. Paši labākie sasniegumi ir bijuši audzēknim Reinim Kindzulim, kurš WPC versijā izcīnīja pasaules jaunatnes čempiona titulu. Pēdējo gadu labākais trīscīņnieks ir Aivis Vicinskis, kurš vairākkārt labojis Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma rekordus. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Volejbols

volejbols.jpg

Volejbolā apgūsi teorētiskās zināšanas (jāapgūst volejbola spēles noteikumi, sacensības un to organizēšana, tiesāšana, drošības noteikumi), praktiskās iemaņas (piespēles, serves, bloka un gremdes pilnveidošana), taktikas paņēmienu izpildes stabilas iemaņas. 

Sporta veida priekšrocība ir vispārējās fiziskās sagatavotības attīstīšana un uzlabošana (eksplozīvais spēks, koordinācija, u.c.), kas uzlabos veselību. Tiek attīstītas arī sadarbības un komunikācijas prasmes, prasme darboties komandā.

Volejbols ir fiziski smags sporta veids, kas prasa iemaņas un izturību. Taču tā ir arī izklaidējoša spēle, ko var lieliski apvienot ar brīvā laika aktivitātēm draugu lokā. Tu vari spēlēt volejbolu telpās, zaļā zālē vai pludmalē, norāda treneris Artis Rudzītis.

Tehnikuma volejbola komanda regulāri piedalās AMI sporta kluba reģionālajās Kurzemes un Zemgales sacensībās un Latvijas Republikas čempionātos, notiek arī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma turnīri starp kursiem.

2019./2020, mācību gadā tehnikuma volejbola komanda lepojas ar iegūtu 1.vietu "Piena Spēks 2020" Skolu kausa izcīņā volejbolā un 3.vietu AMI sporta kluba volejbola sacensības Kurzemes-Zemgales reģionā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Tautisko deju kolektīvs

dsc_2906.jpgDalība tautisko deju kolektīvā palīdz attīstīt šādas prasmes: ritms, dejiskums, kultūrvērtību izpratne, fiziskos dotumus.

Tehnikuma deju kolektīvs piedalās tehnikumu skatēs, pasākumos, kā arī bērnu un jauniešu Dziesmu un deju svētkos. 2019. gadā kolektīvs ieguva I pakāpi tehnikumu skatē Ventspilī.

Deju kolektīva vadītāja: Andra Eimane

printēt Lasīt visu ziņu

Dramatiskais pulciņš

dsc_0070.jpgPulciņš palīdz attīstīt sadarbības un komunikāciju prasmes, runas prasmes, uzstāšanās prasmes, pašizpausmes prasmes, koncentrēšanās prasmes u.c.

Piedalāmies: Kandavas novada skolu audzēkņiem rīkotajos konkursos; Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem rīkotajos konkursos; Profesionālās izglītības iestāžu jauniešu radošajos pasākumos “Radi, rādi, raidi” konkursos; Tehnikuma pasākumos.

Vadītāja: Ausma Migliniece

printēt

Vokālais ansamblis "Vēja zvani"

fullsizeoutput_4a5.jpgTehnikuma vokālais ansamblis "Vēja zvani" piedalās dažādos vietējos pasākumos un kuplina svētku koncertus tehnikumā. 

Dalība vokālajā ansamblī palīdz attīstīt dziedātprasmi, kā arī publiskās uzstāšanās un sevis prezentēšanas prasmes. 

Ansambļa vadītāja: Sandra Šteinberga

printēt

Galda teniss

galda_teniss2.jpgGalda teniss ir sporta veids, kas visvairāk attīsta spēju pārvietojoties lielā ātrumā, precīzi izpildot sarežģītus spēles elementus. Apgūtas tiek arī jaunrades un sadarbības prasmes. No caurviju prasmēm visvairāk tiek apgūtas pašvadītas mācīšanās, kritiskās domāšanas un problēmu risināšanas prasmes.

Treneris Raimonds Egle norāda, ka spēlē nepārtraukti tiek analizētas pretinieka un savas darbības, lai maksimāli ātri pieņemtu pareizos lēmumus un tos arī precīzi izpildītu. Kas nav mazāk svarīgi -jāapgūst arī emociju kontrole, koncentrēšanās un psiholoģiskā noturību stresa apstākļos.

Labākie sasniegumi pēdējos gados ir meitenēm, kuras regulāri Latvijas tehnikumu spartakiādē gan komandās, gan individuāli ierindojas 3.vietā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Dambrete

dambrete.jpgNodarbības dambretē audzēknī stimulē loģiskās domāšanas attīstību, matemātiskās spējas, telpisko domāšanu un uzlabo atmiņu. Attīstās pašvadītās mācīšanās, kritiskās domāšanas un problēmu risināšanas caurviju prasmes.

Treneris Raimonds Egle norāda, ka tiek gūts arī gandarījums par spēju orientēties dambretes kombinācijās, dažādās spēles situācijās, taktikā un stratēģijā.  

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma zēni un meitenes regulāri izcīna vietas pirmajā trijniekā Kurzemes-Zemgales zonā gan komandu, gan individuālajā vērtējumā. Republikas tehnikumu finālsacensībās labākais sniegums ir 4. vieta komandu vērtējumā meitenēm  2019. gadā. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Novuss

novuss.jpgNovuss ir spēle, kas attīsta lielu psiholoģisko noturību, emocionālo stabilitāti, savaldību un ilglaicīgas koncentrēšanas spējas. Spēle vislabāk attīsta pašvadītu mācīšanos, kritisko domāšanu un problēmrisināšanas caurviju prasmes. 

Kā skaidro tehnikuma novusa treneris Raimonds Egle, novusa spēlē audzēknis arī iemācās izjust sitiena spēku,galda slīdamību un pārzināt leņķus, kādos pārvietosies kauliņš pēc izpildītā sitiena. Attīstās arī spēja redzēt laukumu un izvēlēties pareizo sitienu.

Latvijas tehnikumu spartakiādē novusu spēlē tikai meitenes. Mūsu tehnikuma meitenes regulāri piedalās republikas finālos, līdz šim labākais sniegums bija 2019./2020. mācību gadā izcīnīta 2. vieta komandu vērtējumā.


printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Skolēnu pašpārvalde

96395442_270910830712089_223767323675197440_n.jpg

Pašpārvaldē iesaistās skolēni, kuri vēlas atdzīvināt skolas ikdienas rutīnu ar krāsām – jauniem, interesantiem pasākumiem un idejām. 

Pašpārvaldē ir gaidīts ikviens skolēns, kas ir aktīvs, radošs un uzņēmīgs. Nepastāv vecuma ierobežojums, un par dalību nav jāmaksā. Par pašpārvaldes aktīvistu Tu vari kļūt nākot uz sanāksmi un iesaistoties mūsu darbībā.


printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)
Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienībaKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība
Pasākumu kalendārs
<
>
facebokinstagramyoutubetiktok

Kandavas Lauksaimiecības Tehnikum kafejnīcaPiesardzības pasākumu īstenošana izglītības iestādēsKandavas novadse-klase
back to top