Karjera10.10.2017

Kandavas Lauksaimniecības tehnikums 2017.gada 2.oktobrī ir noslēgusi sadarbības līgumu ar Valsts izglītības attīstības aģentūru par Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanuEiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.


DOKUMENTI:

* Sadarbība ar VIAA par Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanu.

* Pieejamā literatūra par karjeru un karjeras izglītību

* Darba plāns 2018./2019.m.g.


NODERĪGAS INTERNETA VIETNES:

 https://www.prakse.lv

Nacionālā izglītības iespēju datu bāze - https://www.niid.lv

 https://www.profesijupasaule.lv

Valsts Izglītības attīstības aģentūra- http://www.viaa.gov.lv/lat/

 Augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas  centrs https://www.aiknc.lv/lv/index.php

Europass dokumenti - https://europass.cedefop.europa.eu/lv/dokuments

Nodarbinātības Valts aģentūras sadaļa karjera - https://www.nva.gov.lv/karjera/

Testi sevis izzināšanai- Testi


__________________________________________________________________________________________________

Karjeras speciālists Mārtiņš Geida vada lekciju "Savas dzīves kapteinis"

2017. gada 30. novembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā karjeras
speciālists Mārtiņš Geida vadīja nodarbības „Savas dzīves kapteinis” 1.-3.kursu
izglītojamiem.

1.kursu izglītojamiem nodarbības tēma: Jauniešu motivācija mācīties. Kādi ir tiešie un netiešie mērķi, kā mācības šodien ietekmē profesionāļa karjeru nākotnē.

2.-3.kursu izglītojamiem nodarbības tēma: Karjeras vadības prasmes. Lai spētu tikt galā ar nenoteiktību, kas ir viena no karjeras vadības prasmēm, vajadzīgs „radošums” jeb spēja paskatīties uz situāciju no cita skatupunkta

Nodarbība notika Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

_________________________________________________________________________________________________

Pasākums „Profesijas diena - Viesnīcu uzņēmumā”

2017. gada 30. novembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma profesionālās izglītības programmas „Viesnīcu pakalpojuma” 2.kursa audzēkņiem pasākums „Profesijas diena - Viesnīcu uzņēmumā”. Jaunieši brauca ekskursijā uz SIA ”Jaunmoku pils”. Pasākuma mērķis iepazīt uzņēmuma darba vidi, darba specifiku, viesmīlības jomas profesiju daudzveidību, prakses iespējas, darba un karjeras iespējas viesnīcas uzņēmumā.

Pasākums notika Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.________________________________________________________________________________________________


Š.g.30.janvārī notika „Bāra meistarklase” Ingusa Reizenberga vadībā.

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma „Viesnīcu pakalpojuma” un „Ēdināšanas pakalpojuma” specialitātes 2.-3.kursu jauniešiem „Bāra meistarklasi” vadīja populārais bārmenis un „Monin” zīmola Latvijā un Igaunijā vadītājs Inguss Reizenbergs.

Jauniešiem tika sniegta izzinoša un interesanta lekcija par jauno profesionāļu nepieciešamajām prasmēm, zināšanām, kompetencēm, lai varētu veiksmīgi konkurēt darba vidē. Inguss Reizenbergs dalījās ar savu pieredzi karjeras izaugsmē un uzsvēra kad nekad nedrīkst padoties pie pirmajām grūtībām. Vienmēr jāseko savam sirds aicinājumam un savi talanti un prasmes jāpilnveido. Nekad neapstāties pie sasniegtā. Ēdināšanas un Viesnīcas pakalpojuma nozares ir tik interesanta ar plašām iespējām. Galvenais – atrast savu vietu tajā un būt par labu profesionāli!

Jauniešiem bija lieliska iespēja uzzināt bezalkoholisko kokteiļu daudzveidību, demonstrēja kokteiļa pagatavošanas trikus, kā arī paraugdemonstrējumi kokteiļa dekoru izgatavošanā, lai izskatītos izsmalcināts dzēriens. Bārmenis Inguss Reizenbergs iedrošināja jauniešus, izmēģināt un pielietot jaunās prasmes pašiem pagatavot kādu kokteili un nodemonstrēt to.

Pasākums notika Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

________________________________________________________________________________________________

Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā notika „Meistarklase ēdienu gatavošanā” Tomasa Godiņa vadībā.

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma „Ēdināšanas pakalpojuma” specialitātes 1.-3.kursu jauniešiem „Meistarklasi ēdienu gatavošanā” vadīja „Vairāk saules –Catering” šefpavārs Tomass Godiņš. Šefpavārs Tomass Godiņš topošajiem ēdienu gatavošanas speciālistiem stāstīja kādas nepieciešamās prasmēm un zināšanas nepieciešamas, lai varētu veiksmīgi pierādīt sevi aizejot kvalifikācijas praksē un konkurēt darba vidē. Ļoti būtiski ir precizitāte darbā, kārtība, augsta atbildības izjūta visā ko tu dari un godīgums. Darba vidē atalgojumu noteiks tava prasme, mērķtiecība, vēlēšanās sevi pilnveidot un neapstāties pie sasniegtā, dara devējs vienmēr to pamanīs un novērtēs. Pēc izzinošās lekcijas ēdienu gatavošanas speciālisti Tomasa Godiņa vadībā gatavoja trīs interesantus ēdienus:„Batātes- kokospienu krēmzupa ar olīvu pārslām un čorizo čipsiem”„Cepts nēģis ar vasabi krēmu, saldskābmaizes-medus drupačām un krāsnī ceptiem krāsainajiem burkāniem”„Pīles aknu pastēte ar sarkanvīnā karamelizētiem sarkanajiem sīpoliem, Grenny Smith āboliem, graudu maizes čipsiem un kraukšķīgu bekonu”

Pasākums notika Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”ietvaros.


_________________________________________________________________________________________________


Š.g. 13. aprīlī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums „Jauniešu tēls darba tirgū”.

Personības izaugsmes trenere Jolanta Priede vadīja lekciju "Jauniešu tēls darba tirgū" Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma 1.-4.kursu audzēkņiem. Lekcijas "Jauniešu tēls darba tirgū" ietvaros jauniešiem, lektore stāstīja kā, veidot izpratni par to ko es varu darīt jau tagad, kā sevi sagatavot darba videi, prasmēm, par savu vizuālo tēlu, uzvedības kultūru, personību, raksturu.

Nodarbība notika Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros._________________________________________________________________________________________________


Š.g. 9.maijā notika karjeras atbalsta pasākums „Ikdienas darbs Viesmīlības sfērā”

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma „Viesnīcu pakalpojuma” specialitātes 1.-4.kursu jauniešiem lekciju un paraugdemonstrējumus stāstīja un rādīja uzņēmuma SIA „Anitra” pārstāvis Guntis Lācis. Jauniešiem tika sniegta izzinoša un interesanta lekcija par Viesmīlības nozares ikdienas darbu, darba specifiku strādājot viesnīcās un citos Viesmīlības nozares uzņēmumos, dažādiem uzkopšanas līdzekļiem.

Pasākums notika Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.______________________________________________________________________________________________

Š.g. 22. novembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums „Biznesa gēns”

2018. gada 22. novembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā uzņēmuma SIA „Saltums” pārstāve vadīja nodarbību „Biznesa gēns” „Komerczinības” 2.kursu izglītojamiem.

Lekcija-diskusija par darba specifiku, nepieciešamajām prasmēm darba vidē, uzņēmuma darba ikdienu un dažādiem izaicinājumiem. Topošajiem speciālistiem bija iespēja darboties praktiski, iejusties uzņēmēja ādā: sastādīt pareizi līgumus, dažādu dokumentu noformēšana, preču uzskaites veikšana u.c.

Nodarbība notika Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.


________________________________________________________________________________________________

Š.g. 4. decembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā notika 3. kursu audzēkņu tikšanās ar Ventspils augstskolas studentiem.

Ventspils Augstskolas studenti Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma 3.kursu audzēkņiem stāstīja par tālāk izglītības iespējām, dažādām aktivitātēm ārpus lekcijām Ventspils Augstskolā, kā arī par daba iespējām pēc augstskolas absolvēšanas. Audzēkņiem bija iespēja parādīt savas prasmes, zināšanas darbojoties praktiski, veikt eksperimentu saistībā ar fiziku un elektroniku.

______________________________________________________________________________________________

Pasākumu kalendārs
<>

KartingsKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienībaKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienībaKandavas novadse-klase
back to top