Jaunumi

Ar Kandavas uzņēmēju pārrunā sadarbību jaunas profesijas – mašīnbūves tehniķis - ieviešanā25.01.2021

img_6169.jpgKandavas Lauksaimniecības tehnikuma direktore Dace Rozentāle tikās ar vietējā Kandavas uzņēmuma SIA “Linda-1” valdes priekšsēdētāju Guntaru Indriksonu, lai pārrunātu iespējamu sadarbību jaunas apgūstamās specialitātes – mašīnbūves tehniķis – ieviešanā.

Kandavas uzņēmums Baltijas valstīs ar zīmolu “Abas” tirgo dažādus grilus un kūpinātavas. Uzņēmumā šobrīd ir 35 darbinieki. G. Indriksons pastāstīja, ka metālapstrādes nozare attīstās ne tikai lielajās pilsētās, bet arī reģionos: “Piemēram, mūsu uzņēmums iepriekšējā gadā saražoja 12 000 grilus, 1500 kūpinātavu, saražotā apjoms ar katru gadu aug. Esam eksportspējīgs uzņēmums. Taču, lai varētu tālāk attīstīties, mums nepieciešami jauni darbinieki ar zināšanām metālapstrādes jomā.”

“Mērķis ir paplašināt darbību Skandināvijas valstis, Eiropā, bet, līdz ar darbības paplašināšanu, jūtama problēma ir kvalificētu darbinieku trūkums. Mūsu uzņēmumā vecumā virs 40 gadiem darbiniekiem ir tehniskās zināšanas un izglītība, bet jauniešiem, bieži vien, ir vidusskolas vai kāda cita profesionālā ne-tehniskā izglītība. Tas traucē uzņēmumam attīstīties, ar bažām domāju par to, kas nāks pieredzējušāko darbinieku vietā,” norāda G. Indriksons. Patlaban jaunos darbiniekus nākas apmācīt pirms viņi var sākt strādāt, jūtams ir tehnisko prasmju trūkums. “Būtu ļoti labi, ja būtu darbinieki, kuriem pamatzināšanas būtu ieliktas tehnikumā. Darbinieks mācētu lasīt rasējumu, viņš pārzinātu materiālu veidus, to īpašības, mācētu atslēdznieka darbus, metināšanas darbus, virpošanu.”

printēt Lasīt visu ziņu

Profesija, kas palīdzēs uzplaukt Latvijas laukiem – lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis20.01.2021

kandavas_tehnikums_bilde_eklasei.jpgKandavas Lauksaimniecības tehnikums ir vienīgā izglītības iestāde Kurzemes un Zemgales reģionā, kurā pēc 9. klases iespējams mācīties par lauksaimniecības mehanizācijas tehniķi. Pabeidzot mācības, jaunietis ir ieguvis ne tikai vidējo izglītību, bet arī profesiju, kas ir pieprasīta un labi apmaksāta. Šī ir profesija, kas vajadzīga, lai Latvijas lauki nākamajās paaudzēs neiznīktu un saimniecībās, uzņēmumos strādātu zinoši speciālisti. Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķa profesiju vari apgūt gan Kandavā, gan arī tehnikuma struktūrvienībās Saulainē un Cīravā.

Visā Latvijā darbojas vairāk nekā 75 tūkstoši lauku saimniecību (ar vidējo lielumu – 38,3 hektāri). Nozare prasa arvien jaunas darba rokas. Rokas, kas pārzina visu saimniecības darbības lauku, nevis specializējas tikai vienā šaurā jomā. Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis ir profesija, kurā paralēli zināšanām un prasmēm par lauksaimniecības tehniku, jaunietis apgūst lauku saimniecības pamatprocesus, kā arī augkopības un lopkopības pamatus, darba plānošanu un organizāciju.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Grāmatvedības kursi tiešsaistē no 15. februāra18.01.2021

dark_circle_photo_modern_marketing_proposal.jpgKandavas Lauksaimniecības tehnikums rīko grāmatvedības kursus tiešsaistē. Tiksimies Zoom tiešsaistes platformā 2 reizes  nedēļā (1 nodarbība = 80 min.) darba dienu vakaros. Mācībām būs vajadzīgs dators ar interneta pieslēgumu, mikrofonu un Web kameru.

Piesakies līdz 10. februārim, AIZPILDOT ANKETU

Uzzini vairāk: pieaugusoizglitiba@kandavastehnikums.lv; Ilze Ozola, tel. 29453420

printēt Lasīt visu ziņu galerija (1)

Sniegavīru celšana kā sports18.01.2021

jauna_mape1.jpgLai cilvēks spētu pienācīgi funkcionēt, tam ir nepieciešamas fiziskās aktivitātes. Pasaules Veselības organizācija fiziskās aktivitātes definē kā jebkura veida ķermeņa kustības, ko rada skeleta muskuļi, un kuru laikā tiek patērēta enerģija. Tie nav tikai smagi treniņi sporta zālē ar svara stieņiem un sviedriem salijušu pieri. Fiziskās aktivitātes var ietvert jebkuras darbības, kas saistītas ar ķermeņa kustību. 

Kandavas tehnikuma audzēkņi nodarbojās ar āra fiziskām aktivitātēm, veidojot sniegavīrus par tēmu sports un Covid-19. Pozitīvas emocijas un svaigs gaiss ir pamats labai veselībai.

Paldies audzēkņiem par atsaucību!

Sporta skolotājs Artis Rudzītis

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Foto konkursa "Mani Ziemassvētki" rezultāti13.01.2021

marks_averins2_2.jpgPērnā gada nogalē Kandavas Lauksaimniecības tehnikums mudināja ikvienu interesentu piedalīties fotokonkursā "Mani Ziemassvētki". Jaunā gada pirmais mēnesis ir iesācies enerģijas pilns, žūrija ir noteikusi, kuru foto autori saņems nelielas balviņas par dalību. Pateicamies visu iesūtīto foto autoriem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (28)

Atjaunota gājēju ietve Valteru ielā06.01.2021

ietve.jpgDecembrī pabeigti gājēju ietves atjaunošanas darbi Valteru ielā, Kandavā. Gājēju ietves izbūves ietvaros tika demontēts esošais asfaltbetona segums un betona plātnes, paplašināts ietves platums, izbūvēta pamata nesošā kārta un betona bruģa segums 440 metru garumā.

Būvdarbus veica SIA “Kandavas ceļi” un būvuzraudzību IK “Aleksejs Ivanovs”. Būvniecības izmaksas ir 46 821,78 EUR, tajā skaitā PVN. Vienlaikus ar ietves atjaunošanu, šajā posmā tika veikta ielas apgaismojuma balstu nomaiņa. Astoņpadsmit vēsturiskie, daļēji izdrupušie betona koniskie balsti tika nomainīti pret cinkotajiem metāla balstiem. Darbus veica SIA "VSD Serviss" par kopējo summu 18133,42 EUR. Minētie darbi tika veikti pateicoties Kandavas novada domes deputātu atbalstītajiem budžeta grozījumiem no šogad ieekonomētajiem līdzekļiem citās budžeta pozīcijās.

Pateicamies Kandavas novada domei par rasto finansējumu šīs teritorijas labiekārtošanai!

printēt Lasīt visu ziņu

Sākas 2020./2021. gada 2. mācību semestris05.01.2021

134875783_2305094356289701_7527453464804715337_o.jpg4. janvārī, 7.-12.klašu skolēni, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi mācības atsāk attālināti. Klātienē nenotiek interešu izglītības individuālās nodarbības un profesionālā ievirze.

Par turpmāko izglītības procesu un izglītības aktivitātēm, izvērtējot aktuālo epidemioloģisko situāciju valstī, valdība lems drīzumā. 6. janvārī Izglītības un zinātnes ministrija rīkos preses konferenci, kurā sīkāk tiks skaidroti jautājumi, kas saistīti ar mācību procesa norisi 2020./2021. mācību gada 2. semestrī.

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma izglītojamos aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par nodarbību norisi e-klase.lv. 

Rīcības algoritms, ja bērnam ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes un citi noderīgi ieteikumi izglītības iestādēm: atvērt saiti ŠEIT

printēt
Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienībaKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība
Pasākumu kalendārs
<
>
facebokinstagramyoutubetiktok

Kandavas Lauksaimiecības Tehnikum kafejnīcaPiesardzības pasākumu īstenošana izglītības iestādēsKandavas novadse-klase
back to top