Drukas resursa adrese: http://kandavastehnikums.lv/pasakumi/2656/kandavas_lauksaimniecibas_tehnikumam70
Drukas datums: 06:49:41 21.01.2020

Kandavas Lauksaimniecības tehnikumam-70

30.10.2015

30. oktobrī ar svinīgiem apsveikuma vārdiem, dziesmu un deju priekšnesumiem, lai atzīmētu Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma 70 gadu jubileju tikās absolventi un bijušie un esošie pedagogi.

Svinīgo ceremoniju atklāja tehnikuma direktore Dace Rozentāle, pēc uzrunas ar nelielu koncertu uzstājās Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma absolvents, tagad Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts. Svinīgā ceremonija ieilga teju 4 stundu garumā, jo sirsnīgie apsveikuma vārdi no lielā sveicēju pulka mijās ar tehnikuma audzēkņu deju un dziesmu ansambļu priekšnesumiem, un direktora vietnieka mācību darbā Rūdolfa Vizuļa interesanto stāstījumu par tehnikuma vēsturi 70 gadu garumā.

Sveicēju vidū bija ne tikai paši kandavnieki- Kandavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alfreds Ķieģelis un Kandavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Silvija Tiltiņa, Kandavas Internātvidusskolas direktore Elita Lavrinoviča un Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas direktore Daiga Puga, bet arī bet arī Jānis Šnakšis, Zemkopības ministrijas Starptautisko lietu un stratēģijas analīzes departamenta Stratēģijas analīzes nodaļas vadītājs un Guntis Vilnītis, Lauksaimnieku organizācijas sadarbības padomes izpilddirektors, kā arī citi klātesošie viesi.

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma aizsākumi meklējami 1937. gada 9.septembrī, kad toreizējā Kandavas Valsts arodskolā atskanēja pirmais zvans. Uz bijušās valsts arodskolas bāzes 1945. gadā nodibināja Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu (toreiz Kandavas Lauksaimniecības mehanizācijas tehnikums).

Tehnikumu 70 gadu laikā kopumā vadījuši 13 direktori. Pašreizējā direktore Dace Rozentāle direktores amatā ir kopš 2015.gada marta.

No šī gada 1.septembra Kandavas Lauksaimniecības tehnikumam pievienota Cīravas profesionālā vidusskola (Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība) un Saulaines profesionālā vidusskola (Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība).

Šogad Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā mācības uzsāka 434 audzēkņi.

KLT 70 darbības gados izkopis skaistas tradīcijas, kā piemēram, kopš 1985. gada tehnikumā tiek atzīmēts ikgadējais, esošo audzēkņu un absolventu pasākums «Pavards». Šo tradīciju aizsāka ēdienu gatavošanas speciālisti pirms 30 gadiem un tā ir kļuvusi par visapmeklētāko un gaidītāko pasākumu tehnikuma audzēkņu un absolventu vidū.

Informācijas avots: www.kandava.lv

Visas foto varat aplūkot šeit: http://failiem.lv/u/wgpfqme (spiest virsū,lai aplūkotu foto)