FOTO un VIDEO: Ēdināšanas pakalpojumu izglītojamie - Biedrības "homo ecos:" un Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā organizētajā projektā.

10.10.2017

Projekta, par atbildīgu pārtikas patēriņu un pārtikas atkritumu samazināšanu DALĪSIM BRĀLĪGI? (#2/skola),  ietvaros 2ĒP un 3 ĒP audzēkņi piedalījās projekta gala pasākumā, kas notika 10. oktobrī Kārļmuižā, Cēsu novadā.

Semināra laikā audzēkņi iepazinās ar Kārļmuižas restorāna uzbūvi un ieguva informāciju par produktiem, atkritumu apsaimniekošanu. Pēc tam devās uz tuvējo Kārļu zivjaudzētavu un Kārļmuižas dārziem. Sarūpēja zivis, produktus no dārza un meža (zaķskābenes). Šefpavāra Renāra Purmaļa vadībā topošie pavāri ieguva jaunus iespaidus un zināšanas par gatavošanu no meža un dabas veltēm,  kā arī paši piedalījās ēdienu tapšanas procesā. Veica produktu pirmapstrādi, termisko apstrādi un praktiski apguva atkritumu samazināšanas iespējas restorāna virtuvē.

Pasākumu kalendārs
<>

KartingsKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienībaKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienībaKandavas novadse-klase
back to top