FOTO: Tehnikumā norisinājās seminārs "Meistara diena"

04.10.2018

Š.g. 4. oktobrī KLT praktiskās apmācības korpusa telpās notika seminārs "Meistara diena", kuru organizēja biedrības "Siera klubs" valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova, sadabojoties ar Latvijas Kazkopības biedrības valdes priekšsēdētāju Kristīni Pilienu. Kristīne plaši iepazīstināja audzēkņus ar kazu audzēšanas specifiku, produktiem, kuru ražošanā izmanto kazas pienu, piemēram, sieru, jogurtu, konditorejas izstrādājumiem un kurus izmanto dažādu ēdienu gatavošanā,  z/s "Ēmužas" īpašnieku un šefpavāru Aivaru Varņecki, kurš gatavoja dažādus ēdienus no kazas gaļas (omlešu zupu ar kazas gaļas frikadelēm), kazas piena (piena zupu ar ziedkāpostiem), sieriem (pankūkas ar ceptām plūmēm, krēmsiera cepurīti) u.c.

Tehnikuma audzēkņi tika iepazīstināti ar dažādiem sieriem, kurus ražo dažādas siera ražotnes, piemēram, "Smiltenes Piens", "Jaunpils Pienotava", "Talsu siers", Raunas zaļā siera ražotne u.c. Semināru kuplināja arī Latvijas Biškopības biedrības konsultante Ineta Eglīte, kura iepazīstināja audzēkņus ar biškopības produkciju, medus saderību ar dažādiem produktiem, tajā skaitā arī ar sieriem. Semināra gaitā visi klātesošie varēja visu nogaršot, vērtēt, salīdzināt un iepazīties ar ēdienu un garšu dažādību, ko sniedz dažādas produktu kombinācijas.

Paldies  biedrības "Siera klubs" valdes priekšsēdētājai Vandai Davidanovai par doto iespēju to visu izbaudīt!

Pasākumu kalendārs
<>

KartingsKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienībaKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienībaKandavas novadse-klase
back to top