Kandavas Lauksaimniecības tehnikums, sadarbībā ar "Siera klubu", organizē "Meistaru dienu"

24.09.2019

70736571_2511363895618551_1024870804183056384_o.jpg2019. gada 24.septembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā  norisinājās kārtējais Biedrības „Siera klubs” organizētais pasākums „Meistara diena”, kurā dalību ņēma mūsu bijušais tehnikuma audzēknis, novadnieks no Vānes pagasta – Jānis Tiltiņš, kurš šobrīd nodarbojas ar kazu audzēšanu un bioloģiska kazu piena siera ražošanu. Kamēr viņš audzēkņus un viesus iepazīstināja ar savu saimniecisko darbību, tikmēr klausītāji varēja nobaudīt garšīgo kazas piena sieru ar visdažādākajām garšas niansēm. Pēc tam klātesošajiem bija iespēja nobaudīt 12 siera šķirnes kopā ar dažādiem saderīgiem produktiem un izvērtēt, ko iekļaut arī turpmāk savā ēdienkartē.

Pēc tam sekoja meistarklase, kuru vadīja meksikāņu izcelsmes šefpavārs Havjers Garsija, kura vadībā tehnikuma audzēkņiem tika dota iespēja piedalīties meksikāņu ēdienu gatavošanā un semināra dalībniekiem tos nobaudīt. Tika pagatavoti sekojoši ēdieni- asā tomātu zupa ( "Sopa de tomato"), pamatēdieni ("Esquites", Tamal de Pollo") un arī deserts ("Pletanos can Vanilla").


Semināra noslēgumā tehnikuma audzēkņiem un skolotājiem tika piedāvāta iespēja piedalīties kurzemnieku nacionālā ēdiena – sklandraušu pagatavošanas un baudīšanas procesā, kuru vadīja konditores no Kuldīgas – Anda Ozoliņa un Daiga Strēlniece.

Pasākumā piedalījās arī Kandavas LT  Cīravas struktūrvienības audzēkņi, kuri arī piedalījās cienasta sagatavošanā un līdzi bija atveduši garšīgu biezpiena plātsmaizi un speķa pīrādziņus. Seminārā piedalījās arī Jaunpils vidusskolas 9.klases skolnieki, no kuriem daļa varētu savu nākotni saistīt ar Pavāra profesiju un kā savu turpmāko mācību iestādi izvēlēties Kandavas LT.

Paldies visiem semināra organizēšanā un norisē iesaistītajiem Kandavas LT skolotājiem un darbiniekiem, bet īpašs paldies Biedrības „Siera klubs” valdes priekšsēdētājai Vandai Davidanovai par doto iespēju to visu baudīt!

Materiālu sagatavoja Kandavas LT Apkalpojošās nodaļas struktūrvienības vadītāja Indra Vizule.

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienībaKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība
Pasākumu kalendārs
<
>
facebokinstagramyoutubetiktok

Kandavas Lauksaimiecības Tehnikum kafejnīcaPiesardzības pasākumu īstenošana izglītības iestādēsKandavas novadse-klase
back to top