Projekta “Nord Plus” ietvaros tehnikumā viesojās audzēkņi no Zviedrijas, Dānijas un Lietuvas

29.05.2016

Projekta “Nord Plus” ietvaros tehnikumā viesojās audzēkņi no Zviedrijas, Dānijas un Lietuvas. Audzēkņi iepazinās ar tehnikuma mācību kabinetiem un praktiskās apmācības telpām. Kopā ar mūsu audzēkņiem pastrādāja ar praktiski un apguva iemaņas saldo ēdienu pagatavošanā, kā arī salvešu locīšanā.

Informācija un foto: M.Žilvinska

 Seminārs lauksaimniekiem

24.05.2016

Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā, 24. maijā no plkst. 11.00 līdz 13.00, notiks seminārs „ Eiropas Savienības un Latvijas normatīvie akti augu aizsardzības līdzekļu lietošanas un glabāšanas jomā”. Lektore Dace Guste, Zemkopības ministrijas Lauksaimniecības departamenta Augkopības nodaļas vecākā referente.

Seminārā piedalīsies izglītības programmas „Lauksaimniecības tehnika”  vecāko kursu audzēkņi, lai veiksmīgāk varētu sagatavoties eksāmenam, kas drīzumā būs jākārto, lai saņemtu otrās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļu lietotāju apliecības.

Tehnikumam izveidojusies laba sadarbība ar Valsts augu aizsardzības dienesta Augu aizsardzības departamenta speciālistiem, ir rīkoti gan teorētiski, gan praktiski semināri augu aizsardzības līdzekļu drošā lietošanā. Sadarbības rezultātā, radās ideja tehnikumam nokārtot nepieciešamo dokumentāciju un saņemt atļauju augu aizsardzības līdzekļu lietotāju apmācībai. Nepieciešamās apmācību tēmas ir iekļautas izglītības programmas „Lauksaimniecības tehnika” mācību priekšmetos un praktiskajās mācībās.

Iespēja topošajiem lauksaimniecības tehnikas mehāniķiem saņemt apliecības paveras pirmo reizi un vēlēšanos to izmantot izteikuši lielākā daļa no 3. un 4. kursu audzēkņiem.

Uz bezmaksas semināru aicināti arī lauksaimnieki!

Tehniķu diena 2016

12.05.2016

12. maijā tehnisko specialitāšu audzēkņi un skolotāji dienu pavadīja neierasti, jo tehniķu dienas ietvaros notika gan erudīcijas un profesionālās meistarības konkursi,gan auto veiklības braukšanas un veiklības un jautrības sacensības. Katra kursa komanda, ieskaitot audzinātājus, sacentās un krāja punktus, lai cīnītos par vērtīgām balvām. Pasākumā kopā piedalījās 17 kursu komandas: 14 no Kandavas, 2 no Saulaines un 1 apvienotā komanda no Cīravas.

Rezultāti: Komandu kopvērtējums: 1. vietā 3.A kurss 2. vietā 3. ALM kurss 3. vietā Cīravas komanda

1. vietas atsevišķos konkursos: 

Erudīcijas konkursā – 2. ALM kurss 

Jautrības un veiklības stafetē – 3. ALM kurss 

Auto veiklības braukšanā Artūrs Alhasovs -3. ALM 

Vērības konkursā „Aklās vistiņas”- Ģirts Griķis – 3. A 

Atslēdzniecībā- Mārtiņš Grečkovskis – 1. A 

Metālapstrādē – Klāvs Dunajevs – Cīravas komanda 

Metināšanā – Mareks Supe – 2. E 

Kalšanā – Artis Ādminis – 1. E un Kārlis Baumanis – 1. ALM 

Auto veiklības braukšanā audzinātājiem- Kaspars Ševčuks – 4. E

Kristiāna Šteinfelde- labākā Latvijas jaunā pavāre

28.04.2016

28. aprīlī notika Nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kurā tika noskaidroti labākie jaunie pavāri valstī. No Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma piedalījās 4.ĒP kursa audzēkne- Kurzemes zonas pusfināla 1.vietas ieguvēja- Kristiāna Šteinfelde.

Par vislabāko sniegumu cīnījās 6 topošie jaunie pavāri. Visaugstāko vērtējumu ieguva- Kristiāna Šteinfelde, otrajā vietā ierindojās Aija Ruža no Vecbebriem, trešo vietu ieņēma Ilze Namniece no Rīgas Valsts tehnikuma.

Apsveicam Kristiānu ar iegūto 1.vietu un vēlam panākumus konkursa “EIRO SKILL 2016” – Geteborgā.

Paldies par ieguldīto darbu, sirsnību un atsaucību skolotājai Dzintrai Znatnajai!

Informāciju sagatavoja: M.Žilvinska

RADI, RĀDI, RAIDI 2016

27.04.2016

27.aprīlī Liepājas Valsts tehnikumā notika profesionālās izglītības iestāžu jauniešu radošais pasākums “Radi, rādi, raidi 2016”. Pasākumā piedalījās vokālā ansambļa, tautisko deju un moderno deju kolektīvi, kā arī koris no Cīravas teritoriālās struktūrvienības.

Tehnikuma dramatiskā kolektīva dalībnieki un Cīravas audzēkņi piedalījās tehnikuma prezentācijā Rožu laukumā.

Informāciju sagatavoja: A.Migliniece

Par godu Viljama Šekspīra 400. gadadienai tehnikumā notika Angļu Valodas Diena –Shakespeare Day.

27.04.2016

Par godu Viljama Šekspīra 400. gadadienai  27. aprīlī tehnikumā notika Angļu Valodas Diena –Shakespeare Day. Pasākumā piedalījās 1. ALM, 1. BLM , 1. ĒP un 2.A kursu audzēkņi. Pasākumu vadīja 2.A kursa audzēknis Roberts Dankers. Savā starpā sacentās 5 audzēkņu komandas. Tā kā Angļu Valodas Diena tika veltīta Šekspīram ,katrai komandai tika dots mājasdarbs izdomāt komandai nosaukumu un sagatavot īsu komandas prezentāciju saistībā ar Šekspīra daiļradi. Komandām tika doti dažādi uzdevumi- attēlot kādu ainu no slavenākajām Šekspīra lugām, atbildēt uz jautājumiem par Šekspīra dzīvi un literāro darbību, minēt dažādus angļu vārdus, pabeigt angļu sakāmvārdus, rakstīt teikumus angļu valodā par tēmu un pavisam mūsdienīgs- minēt mūsdienu populārāko dziesmu nosaukumus. Arī skatītājiem tika doti vairāki atjautības uzdevumi. Žūrijas komisiju vadīja 2.A kursu audzēkņi Toms Ezeriņš un Arvils Lēvalds.

1.vietu izcīnīja komanda „ Otello ” ( 1. BLM-A. Ošenieks, A. Reinfelds, K.Sīpols, M. Rathleff, E.Sūnaitis ),

2.vietu- komanda „Hamlet’s Sons” (1.BLM- T. Avotiņš, M . Majevskis, K. Auseklis, R.Grosbahs, A. Kalniņš)

3.vietu- komanda „ Storm ”(1.ĒP S. Birzniece, A.Leimane,  S.Morjakova, L.Šteinberga, L. Reinberga)

Pasākuma noslēgumā audzēkņiem tika dota iespēja noskatīties filmu angļu valodā.

Informāciju sagatavoja: D.Avota

Sveicam mūsu meiteņu komandu ar iekļūšanu Latvijas Republikas AMI SK finālsacensībās tautas bumbā! Fināls notiks 12. aprīlī – Smiltenē.

05.04.2016

5.aprīlī tehnikumā norisinājās AMI SK 2.apakšgrupas spēles tautas bumbā. Šajās priekšsacīkstēs meitenes cīnījās par ceļazīmi uz finālu. Ceļazīmi uz Smiltenes finālu izcīnīja Dobeles Amatniecības vidusskola (1.vieta) un Kandavas Lauksaimniecības tehnikums (2.vieta). Tālāk sekojoši 3.vietu izcīnīja Jelgavas Tehnikums, 4.vietu Saldus Tehnikums un 5.vietu Zaļenieku Komerciālā un Amatniecības profesionālā vidusskola.

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma komandas sastāvā spēlēja:
Anete Ābolkalna, Elvita Prokofjeva, Amanda Ribaka, Sanita Morjakova, Santa Peniķe, Daniela Dreslere.

Izglītības programmas „Lauksaimniecības tehnika” 3. un 4. kursu audzēkņi informatīvā seminārā mācās par cilvēkam un videi drošu augu aizsardzības līdzekļu lietošanu

04.04.2016

Mēs visi vēlamies dzīvot ar ķimikālijām nepiesārņotā un cilvēkam nekaitīgā vidē. Diemžēl, lauksaimniecības nozarē, augsta kultūraugu ražība un  kvalitatīvas produkcijas ieguve vairs nav iedomājama bez augu aizsardzības līdzekļu lietošanas. Tāpēc, ļoti svarīgi ir pareizi šos augu aizsardzības līdzekļus lietot.

Sadarbībā ar Latvijas Augu aizsardzības līdzekļu ražotāju un tirgotāju asociāciju, tehnikumā notika informatīvs seminārs izglītības programmas „Lauksaimniecības tehnika” 3. un 4. kursu audzēkņiem.

Asociācijas izpilddirektore Margita Tomsone iepazīstināja ar AAL (augu aizsardzības līdzekļi) klasifikāciju, to marķējumu, iedarbību, individuālo aizsardzības līdzekļu izvēli, lietošanu, apkopšanu, kā arī par to, kā samazināt AAL nokļūšanu ūdenī no punktveida piesārņojuma avotiem.

Audzēkņi praktiski mācījās izvēlēties un apģērbt individuālos aizsardzības līdzekļus.

Šādas mācības lauksaimniecības specialitāšu audzēkņiem notiks arī Cīravas un Saulaines struktūrvienībās.

Uz pagājušajiem Ziemassvētkiem asociācija visām 3 tehnikuma izglītības iestādēm dāvināja manekenu, pilnā individuālo aizsardzības līdzekļu komplektācijā.

Tehnikuma tautas bumbas turnīrs 2016

30.03.2016

30.martā norisinājās Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma turnīrs tautas bumbā. Šogad turnīrā piedalījās 4 komandas.

1.vieta: Komanda “4.K/VP” Elvita Prokofjeva (4.K); Agnese Kairiša(4.K); Anete Ābolkalna(4.VP); Annija Pipare(4.K); Monta Baumane(4.K).

2.vieta:Komanda “Krītiņbandas pēcteči” Amanda Ribaka(2.ĒP); Amanda Nikolajeva(2.ĒP); Annija Saulgrieze(2.ĒP); Signija Auziņa(2.ĒP); Kintija Bite(2.VP); Loreta Ansberga(2.VP).

3.vieta:Komanda “Minioni” Sanita Morjakova(1.ĒP); Līga Reinberga(1.ĒP); Daniela Dreslere(1.ĒP); Liāna Borščevska(1.ĒP); Agita Klopšteina(1.ĒP); Laura Sprūde(1.ĒP).

4.vieta: Komanda “1.VP” Zane Kugelane(1.VP); Līga Lapiņa(1.VP); Lija Čihorija(1.VP); Monta Smilga(1.VP); Santa Mūrniece(1.VP); Inese Kronberga(1.VP).

Liels paldies visām sacensību dalībniecēm un kursu audzinātājām par atbalstu, kā arī sacensību tiesnešiem- Gvido Bērziņam, Normundam Kleinam un Laurim Mertenam !

VĪRU SPĒLES 2016

23.03.2016

23. martā Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā norisinājās ikgadējās Kandavas pilsētas sacensības “Vīru spēles 2016”. Sacensībās piedalījās Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma un Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas audzēkņi, kopskaitā 14 dalībnieki.

1.vieta Artūrs Rudenko (11.5p) 2.vieta Rūdolfs Muša (22p.) 3.vieta Sandis Laizāns (29.5p.)

 

4.vieta Gvido Bērziņš (32p.); 5.vieta Brendons Vežauskis (34,5p.); 6.vieta Aivars Kleins (36p.); 10.-11.vieta Vilnis Mežeckis (58.5p.)

Sacensībās bija sekojošas disciplīnas: *spiešana guļus (savs svars uz reižu skaitu) * pietupiens (savs svars uz reižu skaitu) * atspoles skrējiens * tāllēkšana no vietas * atspoles skrējiens * vēderprese (kārienā- kāju celšana pie stieņa) * roku – delnas spēks (espanderī)

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma novusa turnīrs

23.02.2016

Š.g. 23. februārī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā norisinājās novusa turnīrs meitenēm. Turnīrā piedalījās gan meitenes no 4.kursa, gan no 1. kursa.

Turnīra vietu sadalījums: 1.vieta- Elvita Prokofjeva (4.K)

2.vieta- Anna Paula Freimane (4.ĒP)

3.vieta- Santa Peniķe (1.VP)

4.vieta- Sanita Morjakova (1.ĒP)

5.vieta- Zane Kleinberga (4.VP)

6.vieta- Annija Leimane (1.ĒP)

Paldies meitenēm par dalību turnīrā, kā arī sacensību tiesnešiem- Matīsam Gricmanim un Verneram Cimermanim!

Kandavas novada skolu skatuves runas konkurss

10.02.2016

10.februārī Kandavas internātvidusskolā notika novada skolu Skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursa 1.kārta, kurā tika noskaidroti pretendenti uz konkursa Kurzemes reģionālo 2.kārtu.

Skatuves runas konkursa 1.kārtā piedalījās pavisam 20 dalībnieki no Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas un Kandavas internātvidusskolas, Vānes, Zantes un Zemītes pamatskolas un Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma.

1.vietu un Diplomu ieguva : 2.-3.klašu grupā Kandavas internātvidusskolas 2.b klases skolniece Melita Leitlande (skolotāja Dace Kulmane). 4.-6.klašu grupā 1.vieta – Valteram Garancim no Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas (skolotāja Aina Novicka). 7.-9.klašu grupā 1.vietā Lote Loreta Makovska, Kandavas internātvidusskolas 8.a klases skolniece (skolotāja Sandra Aukšmukste).

Tehnikuma audzēkņu vidū 1.vieta Laurai Sprūdei ( skolotāja Ausma Migliniece).

Ceļazīmes uz reģionālo konkursu ieguva Melita Leitlande, Samanta Santa Paņižnika ( skolotāja Inguna Auziņa), Laura Sprūde un Ģirts Vernavs ( KLT).

Mazo formu grupā startēja divi kolektīvi – Kandavas lauksaimniecības tehnikuma audzēkņi ( U.Marhilēvičs, G.Račs „ Gaismas atgriešanās”; skolotājas A.Migliniece un Sandra Šteinberga) un Kandavas internātvidusskolas 7.-8.klašu audzēkņi ( I.Ziedonis ” Skrejpasaka”; skolotāja S.Aukšmukste).

Ceļazīmi uz konkursa otro kārtu ieguva Kandavas internātskola.

Kurzemes reģionālais konkurss šogad notiks pie mums- Kandavas kultūras namā 6.aprīlī.

Informācijas un foto avots: www.kandava.lv

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma “3×3 strītbola turnīrs”

26.01.2016

Otrdien, 26. janvārī noslēdzās Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma “3×3 strītbola turnīrs”. Kopumā turnīrā piedalījās 10 komandas, no kurām 6 tika tālāk un cīnījās par ceļazīmi uz finālspēlēm. Starp 4 labākajām komandām,kuras cīnījās par godalgotajām vietām, tika komanda “Ghetto desas”, “Naži”, “Verners” un “Krītiņbanda”.

Strītbola turnīrā šīs komandas ierindojās sekojošā kārtībā:

1.vieta: “Krītiņbanda” Komandas sastāvs: Kristaps Untāls, Rinalds Ozoliņš, Dāvis Smilga.

2.vieta: “Naži” Komandas sastāvs: Lauris Mertens, Kristians Lūks, Elviss Paegleskalns, Emīls Zaļkalns.

3.vieta: “Ghetto desas” Komandas sastāvs: Normunds Kleins, Gints Vītols, Viktors Dreimanis, Kristaps Horsts.

Pasākumu kalendārs
<>

KartingsKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienībaKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienībaKandavas novadse-klase
back to top