Ar Kandavas uzņēmēju pārrunā sadarbību jaunas profesijas – mašīnbūves tehniķis - ieviešanā25.01.2021

img_6169.jpgKandavas Lauksaimniecības tehnikuma direktore Dace Rozentāle tikās ar vietējā Kandavas uzņēmuma SIA “Linda-1” valdes priekšsēdētāju Guntaru Indriksonu, lai pārrunātu iespējamu sadarbību jaunas apgūstamās specialitātes – mašīnbūves tehniķis – ieviešanā.

Kandavas uzņēmums Baltijas valstīs ar zīmolu “Abas” tirgo dažādus grilus un kūpinātavas. Uzņēmumā šobrīd ir 35 darbinieki. G. Indriksons pastāstīja, ka metālapstrādes nozare attīstās ne tikai lielajās pilsētās, bet arī reģionos: “Piemēram, mūsu uzņēmums iepriekšējā gadā saražoja 12 000 grilus, 1500 kūpinātavu, saražotā apjoms ar katru gadu aug. Esam eksportspējīgs uzņēmums. Taču, lai varētu tālāk attīstīties, mums nepieciešami jauni darbinieki ar zināšanām metālapstrādes jomā.”

“Mērķis ir paplašināt darbību Skandināvijas valstis, Eiropā, bet, līdz ar darbības paplašināšanu, jūtama problēma ir kvalificētu darbinieku trūkums. Mūsu uzņēmumā vecumā virs 40 gadiem darbiniekiem ir tehniskās zināšanas un izglītība, bet jauniešiem, bieži vien, ir vidusskolas vai kāda cita profesionālā ne-tehniskā izglītība. Tas traucē uzņēmumam attīstīties, ar bažām domāju par to, kas nāks pieredzējušāko darbinieku vietā,” norāda G. Indriksons. Patlaban jaunos darbiniekus nākas apmācīt pirms viņi var sākt strādāt, jūtams ir tehnisko prasmju trūkums. “Būtu ļoti labi, ja būtu darbinieki, kuriem pamatzināšanas būtu ieliktas tehnikumā. Darbinieks mācētu lasīt rasējumu, viņš pārzinātu materiālu veidus, to īpašības, mācētu atslēdznieka darbus, metināšanas darbus, virpošanu.”

Uzņēmums būtu gatavs nodrošināt prakses vietas Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma jauniešiem. “Jauna profesionālā kvalifikācija “Mašīnbūves tehniķis” būtu ļoti liels atspaids ne tikai mūsu uzņēmumam, bet arī citiem apkārtējo reģiona uzņēmumiem. Jauni, spējīgi darbinieki ir viens no priekšnoteikumiem, lai uzņēmums varētu augt,” uzsver uzņēmējs.

Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā jau šobrīd ir pieejama gandrīz pilnvērtīga materiāltehniskā bāze, lai varētu nodrošināt pilnu apmācību ciklu šīs izglītības programmas īstenošanā. Tehnikuma pedagogi gadu gaitā ir izstrādājuši dažāda veida metodiskos materiālus metālapstrādes jomā.

Tehnikuma direktore Dace Rozentāle norāda, ka tuvākajos novados vien ir vairāk nekā 30 uzņēmumu, kuri darbojas metālapstrādes jomā. Šobrīd notiek sarunas ar atbildīgo Nozares ekspertu padomi, lai gūtu atbalstu jaunās specialitātes īstenošanā.

Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā šobrīd ar pamatskolas izglītību var mācīties šādās specialitātēs: Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis (Kandavā, Cīravā, Saulainē); Automehāniķis (Kandavā); Elektrotehniķis (Kandavā); Spēkratu mehāniķis (Kandavā); Pavārs (Kandavā, Cīravā un Saulainē); Datorsistēmu tehniķis (Saulainē); Viesmīlības pakalpojumu speciālists (Saulainē); Kokapstrādes iekārtu operators (Cīravā); Pavāra palīgs (Cīravā).

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienībaKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība
Pasākumu kalendārs
<
>
facebokinstagramyoutubetiktok

Kandavas Lauksaimiecības Tehnikum kafejnīcaPiesardzības pasākumu īstenošana izglītības iestādēsKandavas novadse-klase
back to top