Jaunieši izzina iespējas saimniekot videi draudzīgi07.11.2019

51aded75_367a_4204_9477_ba9be05be1d6.jpgLai izglītotu un mudinātu jauniešus nākotnē veidot videi draudzīgas un bioloģiski daudzveidīgas lauku saimniecības, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) 5. novembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma 3ALM un 3BLM kursa audzēkņiem sniedza iespēju apmeklēt Kurzemē lielāko graudu kooperatīvu “Durbes grauds” un kooperatīva biedra saimniecību SIA “Krastmaļi sēklas”.

Saimniecībā “Krastmaļi sēklas” norisinājās seminārs – darbnīca “Grauda ceļš no pavasara līdz rudenim”. Audzēkņus ar šīs saimniecības izveidi un ikdienas darbu iepazīstināja tās vadītājs Mārtiņš Flaksis. Saimniecības mērķis jau kopš tās dibināšanas ir saimniekot videi draudzīgi. “Lielu uzsvaru liekam uz augsni, kā ražošanas resursu un tās tīrības saglabāšanu. Lai nodrošinātu bioloģisko daudzveidību, saimniecībā audzējam dažādus kultūraugus – gan Latvijā zināmos zirņus, gan ne tik pazīstamo ūdenslapju dzimtas augu – facēliju. Tādējādi saimniecībā nodrošinām ne tikai ekonomisko, bet arī ekoloģisko aspektu,” stāsta M. Flaksis.

Otrajā daļā kooperatīva “Durbes grauds” vadītājs Sandris Bēča un agronoms Jānis Beķeris jauniešus iepazīstināja ar kooperatīva darbību un dalījās pieredzē un zināšanās ar lauksaimniecību saistītos jautājumos.

S. Bēča akcentē, ka lauku jaunieši vienmēr ir gaidīti kooperatīvā, kura darbinieki var sniegt pieredzi un zināšanas ar lauksaimniecību saistītos jautājumos.

Paredzēts, ka projekta ietvaros notiks vēl divi semināri – darbnīcas kooperatīvā “LATRAPS” un kooperatīvā “VAKS”.

Seminārs tiek organizēts Latvijas Vides aizsardzības fonda projekta “Jaunietis – nākotnes saimnieks videi draudzīgā un bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā” ietvaros.

Informāciju sagatavoja Dace Rumika un LLKA

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienībaKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība
Pasākumu kalendārs
<
>
facebokinstagramyoutubetiktok

Kandavas Lauksaimiecības Tehnikum kafejnīcaPiesardzības pasākumu īstenošana izglītības iestādēsKandavas novadse-klase
back to top