Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēkņi gūst pieredzi Vācijā un Anglijā26.11.2019

Jau ceturto gadu Kandavas Lauksaimniecības tehnikums realizē “Erasmus +” projektus, kas sniedz iespēju skolas izglītojamajiem praktizēties ārvalstīs. 13. novembrī no mēnesi ilgas prakses Vācijā atgriezās deviņi Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēkņi (T. V. Serafimovičs, E. Vīķis, A. Savdons, R. Krūze, O. Lapiņš, R. Sebeckis, V. M. Kovaljonoks, A. Sprūde, D. Tarasova, pavadošā persona – skolotāja A. Šķudīte). Savukārt Apvienotajā Karalistē praktizējās R. K. Balodis un R. Pidze. 

Pārstāvētās profesijas bija automehāniķis, lauksaimniecības tehnikas mehāniķis, ēdināšanas pakalpojumu speciālists, elektrotehniķis. Mehāniķu veicamajos darba pienākumos ietilpa automašīnu sagatavošana ziemas sezonai kā arī tehnisko apkopju veikšana un remonts. Ēdināšanas pakalpojumu speciālisti veica produktu pirmapstrādi, saldo ēdienu dekorēšanu u.c. Elektrotehniķi veica elektrotehnikas iekārtu darbības pārbaudi. 

Jauniešiem bija iespēja iepazīt Vācijas pilsētu Šverīni, izbaudīt kopīgus picas vakarus un dažādas citas aktivitātes, kas mobilitātes laiku papildināja ar vietējās kultūras dzīves iepazīšanu. Apvienotajā Karalistē praktikantiem brīvajā laikā bija iespēja apskatīt Londonas  slavenākās vietas un izbaudīt dzīvesvietas piedāvātās aktivitātes Portsmuntā.

Nākošajā mācību semestrī jauniešiem būs iespēja doties uz Spāniju un praktizēties autotransporta, ēdināšanas un viesnīcu pakalpojumu nozarē. 

Prakse ārvalstīs iespējama, jo tehnikums piedalās projektā Nr. 2019-1-LV01-KA102-060236 „Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma izglītojamo ārvalstu prakse profesionalitātes stiprināšanai apgūstamajā profesijā”. Projektam piešķirtais finansējums ir EUR 137 996,00, un tajā iekļautas visas mobilitātes realizācijas izmaksas (transporta, administratīvās, dzīvošanas, ēdināšanas, apdrošināšanas izmaksas u.c.).

Tehnikuma kā profesionālās izglītības iestādes galvenā funkcija ir sniegt kvalitatīvu izglītību saviem audzēkņiem, sagatavojot darba tirgū pieprasītus profesionāļus, kas ir konkurētspējīgi savā amatā un spēj veiksmīgi adaptēties darba tirgū. Lai veiktu šo uzdevumu, skola meklē dažādus izglītošanas veidus, lai audzēkņi saņemtu maksimālo zināšanu un prasmju daudzumu. Viens no šādiem instrumentiem ir “Erasmus+” mobilitātes projekti. 

Šajā mācību gadā projektā paredzēta 44 izglītojamo praktizēšanos ārzemēs savā apgūstamajā specialitātē. Projekta mērķis: topošo dažādu jomu speciālistu kompetenču stiprināšana, profesionalitātes un personības attīstība atbilstoši Eiropas Savienības darba tirgus prasībām, kas nodrošinās efektīvu integrēšanos sabiedrībā un konkurētspēju darba tirgū pēc skolas absolvēšanas.

Jurģis Staņevičs, projekta koordinators

facebokinstagramyoutube
Pasākumu kalendārs
<
>

PIeteikšanās mācībāmKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienībaKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienībaKandavas novadse-klase
back to top