Drukas resursa adrese: http://kandavastehnikums.lv/sakums/sadarbiba_ar_lauku_tehnikas_razotajiem_un_tirgotajiem_jauniesi_iepazis_jaunako_tehniku
Drukas datums: 02:58:25 23.10.2020

Sadarbībā ar lauku tehnikas ražotājiem un tirgotājiem jaunieši iepazīs jaunāko tehniku07.10.2020

24. septembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā viesojās Lauku tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Aigars Laurinovičs. Galvenais tikšanās mērķis bija tehnikuma materiāli tehniskās bāzes papildināšanas iespējas, sadarbojoties ar asociācijas biedriem.

A. Laurinovičs apliecināja, ka asociācijas pārstāvētie uzņēmumi vienmēr ir jaunu, zinošu un gudru darbinieku meklējumos. Labprāt praksē tiek pieņemti tehnikumos studējošie jaunieši, no kuriem labākie paliek strādāt uzņēmumā pastāvīgi.

Lai jaunie speciālisti būtu pēc iespējas labāk sagatavoti darba tirgum, asociācijas vadītājs piedāvāja jaunu sadarbības modeli ar Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu – iespēju par simbolisku samaksu nomāt lauksaimniecības tehniku. Šādā veidā jauniešiem tiktu nodrošināta iespēja mācīties ar visjaunākajām un modernākajām tehnikas vienībām, iepazīt dažādu firmu ražojumus, kuru tehniskās nianses ir pietiekoši dažādas.

Kā norāda Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Tehnisko specialitāšu struktūrvienības vadītāja Zigrīda Andriksone, tehnikums šobrīd jau var nodrošināt apmācības procesu ar nepieciešamo traktortehniku, lauksaimniecības mašīnām un agregātiem, lai izglītojamie apgūtu pilnu ražošanas ciklu augkopības kultūru audzēšanā, rupjās lopbarības sagatavošanā un citos darbos. Taču tā kā tehnoloģijas mainās un attīstās ļoti strauji, tehnikumam būtu aktuāls asociācijas piedāvājums.

Tikšanās rezultējās ar vienošanos par turpmāko sadarbību, lai jau drīzumā pie topošajiem speciālistiem nonāktu pirmās tehnikas vienības sadarbībā ar asociācijas biedriem.

Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā no šī gada iespējams apgūt mūsdienu prasībām uzlabotu izglītības programmu “Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis”, kā arī pirmo gadu jaunieši apgūst specialitāti “Spēkratu mehāniķis”. Tehnikuma vadība īpaši pateicas Lauku tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācijas vadītājam par neatsveramo ieguldījumu un sadarbību uzlabotās izglītības programmas “Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis” izveidē.