Drukas resursa adrese: http://kandavastehnikums.lv/sakums/toposie_automehaniki_tiekas_ar_volvo_trucks_parstavjiem
Drukas datums: 02:42:12 12.07.2020

Topošie automehāniķi tiekas ar “Volvo Trucks” pārstāvjiem14.01.2020

Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā 14. janvārī viesojās “Volvo Group” struktūrvienības “Volvo Trucks” pārstāvji Latvijā. Tiekoties ar jauniešiem, kuri tehnikumā apgūst automehāniķa profesiju, sniegta informācija par galvenajām uzņēmuma darbības jomām, nozares jaunumiem un prakses iespējām.

“Volvo Group” visā pasaulē nodarbina vairāk nekā 100 000 cilvēku, tā ražotnes atrodas 19 pasaules valstī, bet kompānijas izstrādājumi tiek pārdoti vairāk nekā 190 valstīs. Struktūrvienība “Volvo Trucks” ir viens no vadošajiem kravas komerctransportlīdzekļu un dīzeļdzinēju ražotājiem pasaulē. Visā pasaulē darbojas 2300 “Volvo Trucks” servisi, kas nodarbojas ne tikai ar smago kravas automobiļu tirdzniecību, bet arī remonta servisa pakalpojumiem. Tostarp Latvijā darbojas četri servisa centri, kas strādā ar zīmoliem “Volvo” un “Renault” – Rīgā, Ventspilī, Valmierā un Daugavpilī.

Uzņēmums lielus finansiālus resursus iegulda jauno tehnoloģiju pētniecībā un izstrādē, lai radītu videi draudzīgus un drošus transporta līdzekļus. Tikpat svarīgs kā inovācijas ir arī motivēts un profesionāls darba spēks. Šim nolūkam “Volvo Trucks” darbiniekiem tiek rīkotas apmācības par jaunākajām tehnoloģijām, un automehāniķi apgūst zināšanas sākot no pašiem pamatiem līdz komponentēm.  

“Volvo Trucks” pārstāvji atzīst, ka šobrīd Latvijā, tāpat kā visā pasaulē, automehāniķa un elektriķa profesijas ir ļoti pieprasītas, jo novērojams speciālistu iztrūkums. Lai veicinātu jaunu speciālistu piesaisti, uzņēmums sadarbojas ar profesionālās izglītības iestādēm, tostarp arī ar Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu. Katrā no Latvijas servisa centriem uzņēmums nodrošina 2 līdz 4 prakses vietas automehāniķiem. Līdz šim prakses iespējas ir izmantojuši arī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēkņi, ir arī tādi, kuri uzņēmumā turpina darba gaitas.

“Volvo Trucks” pārstāvji mudināja jauniešus izmantot iespēju un pieteikties uz pieejamām prakses vietām, norādot, ka uzņēmums sagaida profesionālus cilvēkus, kuriem ir ambīcijas un vēlme augt.

Ivonna Vicinska, Sabiedrisko attiecību speciāliste