Mūsu meitenēm 2. vieta AMI sporta kluba 30. LR čempionāta fināla sacensībās novusā11.11.2019

6. novembrī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā norisinājās Profesionālās izglītības sporta kluba “AMI” 30. Latvijas Republikas čempionāta fināla novusa sacensības jaunietēm. Mūsu meiteņu komanda šajās sacensībās izcīnījusi 2. vietu.

Kandavas lauksaimniecības tehnikuma komandu sacensībās pārstāvēja Ilona Radvilaviča, Karīna Antanāviča, Annika Bogdanoviča, Monta Dzirlanka, Airita Stankus.

Meitenes piekāpās tikai Rēzeknes tehnikuma komandai, kas ieguva 1. vietu, un aiz sevis atstāja Jēkabpils Agrobiznesa koledžas komandu, kas ierindojās 3. vietā.

Paldies KVT komandai par ieguldīto darbu, LEPOJAMIES!

Arvis Savčenko, Sporta organizators 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Audzēkņu vecākus iepazīstina ar tehnikuma aktualitātēm08.11.2019

8. novembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā notika audzēkņu vecāku sapulce, kuras laikā bija iespēja uzzināt tehnikuma aktualitātes un gūt atbildes interesējošiem jautājumiem.

Sākotnēji tehnikuma vadība informēja par to, kā tiek organizēts tehnikuma mācību process un pastāstīja par stipendijas saņemšanas iepējām. 

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma direktore Dace Rozentāle norādīja, ka mācību gads ir iesācies veiksmīgi un nav sliktu ziņu ko vecākiem nodot. Informējot par tehnikuma ikdienu, viņa mudināja vecākus runāt ar saviem bērniem par viņu gaitām, lai katrs tehnikuma audzēknis būtu sadzirdēts. 

Šobrīd notiek tehnikuma kopmītnes renovācija, kas neparedzētu papildus darbu dēļ ieilgs - sākotnēji tās bija plānots nodot ekspluatācijā sākot ar jauno gadu, taču būvnieki lūguši pagarināt termiņu līdz februāra beigām. Tāpat D. Rozentāle informēja, ka drīzumā tehnikumā notiks Valsts policijas plānveida alkohola un narkotiku reids. 

Katru gadu tehnikums veic audzēkņu aptauju, lai noskaidrotu kā skolēni adaptējušies jaunajā vidē, ar kādām problēmām saskaras ikdienā un kā vērtē mācību procesu kopumā. Aptaujas rezultāti liecina, ka audzēkņi ir apmierināti ar izvēlētajām specialitātēm, skolotājiem, mācību vidi un materiāli tehnisko bāzi. Aptaujā audzēkņi izteikuši viedokli par dažādām sadzīviskām lietām, tostarp, par kopmītnēm, par savu emocionālo pašsajūtu un citām tēmām, ar ko tehnikuma vadība rūpīgi iepazinusies un izvērtējusi.

Sapulces otrajā daļā vecāki devās uz tikšanos ar kursu audzinātājiem, lai pārrunātam katram kursam aktuālākos jautājumus un, ja nepieciešams, tiktos individuāli ar mācību priekšmetu skolotājiem.

Ivonna Vicinska, sabiedrisko attiecību speciāliste

printēt

Jaunieši izzina iespējas saimniekot videi draudzīgi07.11.2019

Lai izglītotu un mudinātu jauniešus nākotnē veidot videi draudzīgas un bioloģiski daudzveidīgas lauku saimniecības, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) 5. novembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma 3ALM un 3BLM kursa audzēkņiem sniedza iespēju apmeklēt Kurzemē lielāko graudu kooperatīvu “Durbes grauds” un kooperatīva biedra saimniecību SIA “Krastmaļi sēklas”.

Saimniecībā “Krastmaļi sēklas” norisinājās seminārs – darbnīca “Grauda ceļš no pavasara līdz rudenim”. Audzēkņus ar šīs saimniecības izveidi un ikdienas darbu iepazīstināja tās vadītājs Mārtiņš Flaksis. Saimniecības mērķis jau kopš tās dibināšanas ir saimniekot videi draudzīgi. “Lielu uzsvaru liekam uz augsni, kā ražošanas resursu un tās tīrības saglabāšanu. Lai nodrošinātu bioloģisko daudzveidību, saimniecībā audzējam dažādus kultūraugus – gan Latvijā zināmos zirņus, gan ne tik pazīstamo ūdenslapju dzimtas augu – facēliju. Tādējādi saimniecībā nodrošinām ne tikai ekonomisko, bet arī ekoloģisko aspektu,” stāsta M. Flaksis.

Otrajā daļā kooperatīva “Durbes grauds” vadītājs Sandris Bēča un agronoms Jānis Beķeris jauniešus iepazīstināja ar kooperatīva darbību un dalījās pieredzē un zināšanās ar lauksaimniecību saistītos jautājumos.

S. Bēča akcentē, ka lauku jaunieši vienmēr ir gaidīti kooperatīvā, kura darbinieki var sniegt pieredzi un zināšanas ar lauksaimniecību saistītos jautājumos.

Paredzēts, ka projekta ietvaros notiks vēl divi semināri – darbnīcas kooperatīvā “LATRAPS” un kooperatīvā “VAKS”.

Seminārs tiek organizēts Latvijas Vides aizsardzības fonda projekta “Jaunietis – nākotnes saimnieks videi draudzīgā un bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā” ietvaros.

Informāciju sagatavoja Dace Rumika un LLKA

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

3x3 sacensības Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā02.11.2019

30.oktobrī norisinājās Kandavas lauksaimniecības tehnikuma 3x3 strītbola turnīrs, kurā piedalījās 8 komandas - 2A, 1E, 1ALM, 4A, 2ALM, 3E/K/ĒP, 4ALM, 1A/BLM. Komandas iesākumā startēja 2 apakšgrupās, pēc tam  cīņu turpināja stiprākās komandas.

Spraiga cīņa norisinājās starp fināla komandām 2A pret 4A, fināla cienīga spēle.  Veiksmīga izrādījās 2A pārstāvētā komanda kurā spēlēja- Ģirts Celms, Dāvis Noviks, Linārs Tīrums.

2.vietā ierindojās  4.A – Dāvis Bondarenko, Mārcis Radvils, Kristaps Horsts

3.vietā ierindojās  3.E.K.ĒP- Raivis Zuoks, Valters Dakstiņš, Krišs Vismanis 

Starp kursiem uzzinājām kura komanda ir labākā! Bet kā būs spēlē  - Skolēni pret Skolotājiem? Kura komanda tur būs labākā? To noskaidrosim pavisam drīz 21.novembrī! Nāc un atbalsti!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

AMI apakšgrupas sacensības novusā - Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā02.11.2019

2019. gada 31.oktobrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā norisinājās, AMI sporta kluba 30.Latvijas Republikas čempionāta apakšgrupu spēles novusā jaunietēm. Apakšgrupas sacensībās tika pārstāvētas 4 skolas - Jelgavas Tehnikums, Jelgavas Amatu vidusskola, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskola un  Kandavas Lauksaimniecības Tehnikums. Mūsu meitenes pārliecinoši uzvarēja apakšgrupā un kvalificējās lielajam finālam. 

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma komandu pārstāv : Ilona Radvilaviča, Karīna Antanaviča, Annika Bogdanoviča, Monta Dzirlanka, Airita Stankus.

Lielais fināls norisināsies 2019.gada 6. novembrī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā. Finālā startēs sekojošas skolu komandas -  Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, Rēzeknes tehnikums, Jelgavas tehnikums, Aizkraukles profesionālā vidusskola, Kandavas Lauksaimniecības tehnikums, Malnavas koledža, Rīgas Stila un modes tehnikums un  Jēkabpils Agrobiznesa koledža.

Lepojamies ar mūsu meitenēm un turam īkšķus par lielā fināla uzvarēšanu!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Kandavas kafijas svētki - 201930.10.2019

26.oktobrī Kandavā jau 10 gadu notika Kandavas Kafijas svētki, kuros visus 10 gadus piedalījušies arī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Apkalpojošās struktūrvienības audzēkņi un skolotāji. Šogad uzsvars tika likts uz zīlēm, zīļu kafiju (zīles Kandavas apkārtnē netrūkst), tāpēc arī kafejnīcas noformējumā uzsvars tika likts uz Kandavas ozolzīli, par kuras ideju jāpateicas māksliniecei – noformētājai Violetai Feodorovai.

Sāļos un saldos našķus divu dienu garumā gatavoja 3.ĒP kursa audzēkņi skolotājas Indras Vizules vadībā un 2.VP kursa audzēkņi skolotājas Dzintras Znatnajas vadībā. Par skaisti klātiem galdiem, viesu apkalpošanu svētku dienā rūpējās 2.VP kursa audzēknes Ilona Radvilaviča, Aija Rasmusa, Lāsma Rasmusa un Evelīna Dombrovska skolotājas Lilijas Ķieģeles vadībā. Sāļos un saldos našķus viesiem palīdzēja realizēt  3.ĒP kursa audzēkne Dace Kukša.

Paldies visiem 3.ĒP un 2.VP kursa audzēkņiem par ieguldīto darbu svētku našķu sagatavošanā un skolotājām par prasmīgu audzēkņu sagatavošanu un darbu vadīšanu svētku norises laikā!

Materiālu ievietošanai mājas lapā sagatavoja Apkalpojošās struktūrvienības vadītāja Indra Vizule.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Tikšanās ar rakstnieci, dzejnieci un dziesminieci Janu Egli

22.10.2019

22.oktobrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma aktu zālē notika tikšanās ar rakstnieci, arī dzejnieci un dziesminieci  Janu Egli. Janas Egles stāsti tika lasīti literatūras stundās, jauniešos tie radīja interesi, tāpēc aicinājām rakstnieci tikties ar jauniešiem klātienē. Jana Egle labprāt atsaucās mūsu aicinājumam.

Jaunieši iepazina rakstnieces personību un Janas Egles stāstu krājumus “Gaismā” un "Svešie jeb miļeņkij ti moi", kas nākuši klajā  izdevniecībā "Latvijas Mediji" . Pati autore kādā intervijā ir teikusi - “joprojām rakstu par visu to, kas man ir svarīgs. Par cilvēkiem, viņu attiecībām, par notikumiem, kuri tās ietekmē, par saitēm, kuras saista mūs visus, neatkarīgi no tā, cik tuvi vai sveši cits citam esam. Šīs saites ir trauslas un kopjamas, saudzējamas”. Caur Janas Egles rādītajiem tēliem ikviens varam izdzīvot, izsāpēt un līdzi just dzīves situāciju kokteilim.

Jana Egle ir latviešu literatūras fenomens – negaidīta, bet neapturami talantīga parādība.

Paldies mūsu latviešu valodas un literatūras  skolotājām Sandrai Aukšmukstei un Ivetai Ķevicai par noorganizēto tikšanos.

Pasākumu kalendārs
<>

KartingsKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienībaKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienībaKandavas novadse-klase
back to top