Svara stieņa spiešanā guļus sacensību rezultāti21.11.2019

20. novembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma un Saldus tehnikuma audzēkņi sacentās Svara stieņa spiešanā guļus. 

Paldies Raimondam Eglem par mūsu sportistu sagatavošanu un mūsu audzēkņiem par dalību sacensībās! 

Sacensību rezultāti

Sporta organizators Arvis Savčenko

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Filmas “Dvēseļu putenis” seanss tehnikuma audzēkņiem20.11.2019

28. novembrī, pulksten 15.00, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēkņi un pedagogi aicināti apmeklēt režisora Dzintara Dreiberga kara drāmas “Dvēseļu putenis” seansu Kandavas Kultūras namā.

Aleksandra Grīna romāna motīvos balstītā filma skatītājus aizved 100 gadus senā pagātnē, kad sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību - pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

Paldies Kandavas Kultūras namam par iespēju noskatīties filmu īpaši tehnikumam paredzētā seansā.

printēt

Valsts svētku pasākumā godina tehnikuma izcilniekus14.11.2019

14. novembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma (KLT) audzēkņi un pedagogi pulcējās Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienai veltītā svinīgā pasākumā. Pasākumā tika godināti audzēkņi ar vislabākajām sekmēm, Latvijas aršanas sacensību laureāti, kā arī pasniegti Lāčplēša dienas trīscīņas sacensību diplomi. Pēcāk patriotisku svētku koncertu sniedza aktrise un dzejniece Dina Kristīne Bitēna, komponists Atvars Sirmais un Latviešu biedrības  Norvēģijā priekšsēdētāja Ieva Melbārde.

Atklājot pasākumu, KLT direktore Dace Rozentāle uzsvēra, ka mūsu Latvijas liktenis ir mūsu pašu rokās. "Valsts nākotni var aizēnot tikai mūsu vienaldzība. Tāpēc ikdienā teiksim labus vārdus, darīsim labus darbus, domāsim gaišas domas. Bet par to, ka Latvija ir stipra, par to man šaubu nav. Jo Latvijas stiprums ir mūsu stiprajos cilvēkos. Tādos, kuri savu darbu veic pēc vislabākās sirdsapziņas. Tādos, kuri savās ģimenēs audzina krietnus un godīgus bērnus, tādos, kuri dzīvo un strādā savai Latvijai. Šodien varu būt patiešām lepna, ka mūsu skolā mācās Latvijas labākie arāji, tie ir mūsu abi Jāņi, varu būt lepna, ka mūsu skolā mācās visskaistākās meitenes, visspēcīgākie puiši. Varu būt šodien lepna, ka manā skolā ir skolotāji entuziasti."

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Piedalāmies Lāčplēša dienas lāpu gājienā Kandavā14.11.2019

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēkņi un pedagogi 11. novembrī piedalījās tradicionālajā Lāčplēša dienas lāpu gājienā Kandavā. Pieminot brīvības cīnītājus, lāpu gājiena dalībnieki devās no Kandavas novada muzeja līdz vecpilsētas Promenādei.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Mūsu meitenēm 2. vieta AMI sporta kluba 30. LR čempionāta fināla sacensībās novusā11.11.2019

6. novembrī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā norisinājās Profesionālās izglītības sporta kluba “AMI” 30. Latvijas Republikas čempionāta fināla novusa sacensības jaunietēm. Mūsu meiteņu komanda šajās sacensībās izcīnījusi 2. vietu.

Kandavas lauksaimniecības tehnikuma komandu sacensībās pārstāvēja Ilona Radvilaviča, Karīna Antanāviča, Annika Bogdanoviča, Monta Dzirlanka, Airita Stankus.

Meitenes piekāpās tikai Rēzeknes tehnikuma komandai, kas ieguva 1. vietu, un aiz sevis atstāja Jēkabpils Agrobiznesa koledžas komandu, kas ierindojās 3. vietā.

Paldies KVT komandai par ieguldīto darbu, LEPOJAMIES!

Arvis Savčenko, Sporta organizators 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Audzēkņu vecākus iepazīstina ar tehnikuma aktualitātēm08.11.2019

8. novembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā notika audzēkņu vecāku sapulce, kuras laikā bija iespēja uzzināt tehnikuma aktualitātes un gūt atbildes interesējošiem jautājumiem.

Sākotnēji tehnikuma vadība informēja par to, kā tiek organizēts tehnikuma mācību process un pastāstīja par stipendijas saņemšanas iepējām. 

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma direktore Dace Rozentāle norādīja, ka mācību gads ir iesācies veiksmīgi un nav sliktu ziņu ko vecākiem nodot. Informējot par tehnikuma ikdienu, viņa mudināja vecākus runāt ar saviem bērniem par viņu gaitām, lai katrs tehnikuma audzēknis būtu sadzirdēts. 

Šobrīd notiek tehnikuma kopmītnes renovācija, kas neparedzētu papildus darbu dēļ ieilgs - sākotnēji tās bija plānots nodot ekspluatācijā sākot ar jauno gadu, taču būvnieki lūguši pagarināt termiņu līdz februāra beigām. Tāpat D. Rozentāle informēja, ka drīzumā tehnikumā notiks Valsts policijas plānveida alkohola un narkotiku reids. 

Katru gadu tehnikums veic audzēkņu aptauju, lai noskaidrotu kā skolēni adaptējušies jaunajā vidē, ar kādām problēmām saskaras ikdienā un kā vērtē mācību procesu kopumā. Aptaujas rezultāti liecina, ka audzēkņi ir apmierināti ar izvēlētajām specialitātēm, skolotājiem, mācību vidi un materiāli tehnisko bāzi. Aptaujā audzēkņi izteikuši viedokli par dažādām sadzīviskām lietām, tostarp, par kopmītnēm, par savu emocionālo pašsajūtu un citām tēmām, ar ko tehnikuma vadība rūpīgi iepazinusies un izvērtējusi.

Sapulces otrajā daļā vecāki devās uz tikšanos ar kursu audzinātājiem, lai pārrunātam katram kursam aktuālākos jautājumus un, ja nepieciešams, tiktos individuāli ar mācību priekšmetu skolotājiem.

Ivonna Vicinska, sabiedrisko attiecību speciāliste

printēt

Jaunieši izzina iespējas saimniekot videi draudzīgi07.11.2019

Lai izglītotu un mudinātu jauniešus nākotnē veidot videi draudzīgas un bioloģiski daudzveidīgas lauku saimniecības, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) 5. novembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma 3ALM un 3BLM kursa audzēkņiem sniedza iespēju apmeklēt Kurzemē lielāko graudu kooperatīvu “Durbes grauds” un kooperatīva biedra saimniecību SIA “Krastmaļi sēklas”.

Saimniecībā “Krastmaļi sēklas” norisinājās seminārs – darbnīca “Grauda ceļš no pavasara līdz rudenim”. Audzēkņus ar šīs saimniecības izveidi un ikdienas darbu iepazīstināja tās vadītājs Mārtiņš Flaksis. Saimniecības mērķis jau kopš tās dibināšanas ir saimniekot videi draudzīgi. “Lielu uzsvaru liekam uz augsni, kā ražošanas resursu un tās tīrības saglabāšanu. Lai nodrošinātu bioloģisko daudzveidību, saimniecībā audzējam dažādus kultūraugus – gan Latvijā zināmos zirņus, gan ne tik pazīstamo ūdenslapju dzimtas augu – facēliju. Tādējādi saimniecībā nodrošinām ne tikai ekonomisko, bet arī ekoloģisko aspektu,” stāsta M. Flaksis.

Otrajā daļā kooperatīva “Durbes grauds” vadītājs Sandris Bēča un agronoms Jānis Beķeris jauniešus iepazīstināja ar kooperatīva darbību un dalījās pieredzē un zināšanās ar lauksaimniecību saistītos jautājumos.

S. Bēča akcentē, ka lauku jaunieši vienmēr ir gaidīti kooperatīvā, kura darbinieki var sniegt pieredzi un zināšanas ar lauksaimniecību saistītos jautājumos.

Paredzēts, ka projekta ietvaros notiks vēl divi semināri – darbnīcas kooperatīvā “LATRAPS” un kooperatīvā “VAKS”.

Seminārs tiek organizēts Latvijas Vides aizsardzības fonda projekta “Jaunietis – nākotnes saimnieks videi draudzīgā un bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā” ietvaros.

Informāciju sagatavoja Dace Rumika un LLKA

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)
Pasākumu kalendārs
<
>

KartingsKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienībaKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienībaKandavas novadse-klase
back to top