Jaunumi

Atsākas mācības neklātienē30.10.2020

whatsapp_image_2020_10_30_at_12_15_04.jpg30. oktobrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā atsākas nepilna laika jeb neklātienes nodarbības. Otrā neklātienes kursa statusā mācības turpina topošie Lauksaimniecības tehnikas mehāniķi, bet pirmkursnieki sākuši mācības, lai iegūtu kvalifikāciju “Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis”.

Pirmajā neklātienes kursā šogad uzņemti 10 studenti, kuriem mācības notiks divas nedēļas mēnesī katru piektdienu un sestdienu.

Jau vēstījām, ka šajā gadā tehnikumā iespējams iegūt kvalifikāciju “Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis”, kas ir veidota atbilstoši nozares mūsdienu prasībām uz iepriekšējās kvalifikācijas “Lauksaimniecības tehnikas mehāniķis” bāzes. Tie reflektanti, kuri mācības šajā kvalifikācijā uzsākuši iepriekšējos gados – gan klātienē, gan neklātienē – mācības turpina pēc iepriekšējās kvalifikācijas programmas.

printēt

Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā mācības daļēji notiks attālināti28.10.2020

klt_demo_1.jpgNo 2. novembra Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā tiks īstenots B mācību modelis, kas nozīmē, ka mācības tiek organizētas daļēji attālināti.

Periodiski pa nedēļām vairāki kursi mācīsies vienu nedēļu attālināti, proti, ja nākamnedēļ kurss atradīsies attālinātā mācību procesā, aiznākamajā mācību nedēļā kurss turpinās mācības skolā uz vietas.  Būs arī kursi, kuriem piektdienas mācības būs plānotas attālināti, lai mazinātu mācību iestādē izglītojamo skaitu uz vietas. Aktuālajai informācijai par mācību norisi audzēkņus un viņu vecākus aicinām sekot līdzi e-klase.lv.

Ja kāds no izglītojamiem, kam noteikts attālinātais process, tomēr vēlas dzīvot kopmītnēs un mācīties no tām, izņēmuma kārtā pieļaujam šādu situāciju. Kā arī ja izglītojamais vēlas brīvdienās palikt dienesta viesnīcā, tas netiks aizliegts ar nosacījumu, ka jāierobežo iespējas brīvdienās apmeklēt draugus un uzturēties publiskās vietās.

Tehnikuma vadība aicina audzēkņus un pedagogus būt atbildīgiem un, ja radušās akūtas saslimšanas pazīmes, palikt mājās, mācoties vai strādājot attālināti.

Atbilstoši Izglītības un zinātnes ministrijas rekomendācijām, pedagogi un citi tehnikuma darbinieki tiek aicināti lietot sejas maskas vai vizierus starpbrīžos pārvietojoties pa skolu. Sejas maskas iespējams saņemt pie direktores vai struktūrvienību vadītājiem. Kopā ar šiem piesardzības pasākumiem, atgādinām par nepieciešamību ievērot 2 metru distanci un biežu roku dezinfekciju.

printēt Lasīt visu ziņu

Stiprina sadarbību ar Latvijas Lauksamniecības universitāti27.10.2020

img_20201026_145508_light.jpgKandavas Lauksaimniecības tehnikuma direktore Dace Rozentāle 26. oktobrī apmeklēja Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU), lai ar tās vadību pārrunātu līdzšinējo sadarbību un vienotos par turpmākās sadarbības stiprināšanu.

Ar LLU rektori Irinu Pilveri, studiju prorektoru Aigaru Laizānu un fakultāšu dekāniem tika diskutēts par tehnikuma profesionālās vidējās izglītības programmu pēctecību LLU pamatstudiju programmās, ko īsteno Tehniskā, Vides un būvzinātņu, Meža un Pārtikas tehnoloģijas fakultātes. Pamatojoties uz jau iepriekš noslēgt sadarbības līgumu abu izglītības iestāžu starpā, pāreja no vidējās profesionālās uz augstāko izglītību veidota vairāku gadu garumā.

Šobrīd sarunu rezultātā plānots stiprināt programmu pēctecību atbilstoši jaunākajām darba tirgus tendencēm un izvērtēt studiju un mācību plānus tādās jomās kā mašīnu projektēšana un ražošana, lauksaimniecības inženierzinātne, koka būvkonstrukcijas, kokapstrāde, dizains un amatniecība, ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība un pārtikas produktu tehnoloģija.

Veidojot ciešāku sadarbību ar universitāti,  izglītības iestādes plāno veicināt gados jaunu cilvēkresursu saglabāšanos lauku teritorijās, kas būtu nozīmīgs ieguldījums bioekonomikas nozaru attīstībai Kurzemes reģionā.

Tehnikuma un universitātes vadība vienojušies par LLU mācībspēku piesaisti atbilstošo programmu īstenošanai tehnikumā, un tehnikuma pedagogu profesionālo pilnveidi LLU semināros un konferencēs. Šāda pieeja paplašinās tehnikuma absolventu iespējas studijām augstskolā un veicinās viņu sagatavotību akadēmiskajos studiju kursos.

printēt Lasīt visu ziņu

In Memoriam - mūžībā devies Alfreds Petrovičs26.10.2020

alfreds_petrovics.jpg2020. gada 24. oktobrī mūžībā devies ilggadējais Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma skolotājs Alfreds Petrovičs (dz. 1941. gada 28. martā).

Alfreds tehnikumā kā skolotājs ar topošajiem automehāniķiem strādāja pusi gadsimta, no 1968. līdz 2018. gadam. Taču pa tehnikuma telpām staigāts jau krietnu laiku pirms tam – 1960. gadā Saldus pusē dzimušais jaunietis beidza mācības Kandavā kā absolvents. Pēc tehnikuma beigšanas norīkots darbam saimniecībā par mehāniķi, bet neilgi pēc tam iesaukts obligātajā karadienestā. Pēc dienesta beigām ar izcilību beidzis Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju, kur iegūta Inženiera - mehāniķa kvalifikācija, uzreiz pēc tam sākts darbs tehnikumā.

printēt Lasīt visu ziņu

Karjeras nedēļa šogad notiks tiešsaistē20.10.2020

karjeras_nedelas_logo_2020_1024x580.jpgNo 26. līdz 30. oktobrim visā Latvijā tiek rīkota Karjeras nedēļa, šī gada tēma ir “Nākotnes profesijas”, aicinot skolēnus, viņu vecākus, pedagogus iepazīt nākotnes profesijas un prasmes. Covid-19 ierobežojumu dēļ, šajā gadā Karjeras dienas aktivitātes norisēs attālināti.

Jauniešiem 28. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 11.00 notiks interaktīvas diskusijas tiešraide. Diskusiju moderēs Magnuss Eriņš un tajā piedalīsies Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centra karjeras konsultante Baiba Prauliņa, dziedātāja Patrisha, uzņēmuma “Blue Shock Race” dibinātājs un vadītājs Artis Daugins. Diskusijas dalībnieki spriedīs par to, kur vislabāk meklēt atbalstu, kas palīdz un, kas traucē nozīmīgu karjeras lēmumu pieņemšanā.

Vecākiem un pedagogiem paredzēta tiešraide 27.oktobrī no plkst.19.00 līdz 20.00. Diskusiju moderēs Edijs Bošs un tajā piedalīsies organizāciju psihologs Reinis Lazda, ārsts psihoterapeits, personālatlases konsultants Andris Jansons, karjeras konsultante no Mārupes valsts ģimnāzijas Ilze Rūtenberga un divu meitu mamma Baiba Sipeniece – Gavare. Diskusijas laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem par sabiedrības izpratni karjeras atbalsta sniegšanā bērniem un jauniešiem, par paaudžu atšķirībām un problēmsituācijām ikdienā, kad vecāki nezin, kur meklēt un kā sniegt atbalstu saviem bērniem karjeras lēmumu pieņemšanā.

Pasākuma aktualitātēm un programmai var sekot līdzi vietnē viaa.gov.lv/karjerasnedela un sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, twitter/TavaiKarjerai.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Jauniešiem nodrošināta iespēja praktizēties ar jaunāko un modernāko lauksaimniecības tehniku20.10.2020

whatsapp_image_2020_10_15_at_13_36_06.jpg15. oktobrī aizsākta ilgtermiņa sadarbība ar Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācijas biedriem. Tehnikuma direktore Dace Rozentāle un asociācijas valdes priekšsēdētājs Aigars Laurinovičs parakstīja sadarbības līgumu par traktortehnikas un dažādu lauksaimniecības agregātu nodrošināšanu uz noteiktu laiku.

Līgums paredz sadarbību ar asociācijas biedriem kā rezultātā jauniešiem, kuri studē lauksaimniecības mehanizācijas tehniķa un spēkratu mehāniķa profesijās, mācību procesā būs pieejama jaunākā traktortehnika un citi agregāti. Šādā veidā nodrošinot vispusīgu praktisko pieredzi un zināšanas jaunākajās nozares tehnoloģijās un to pielietojumā.

Pirmās tehnikas vienības, kas būs pieejamas topošajiem speciālistiem, ir piegādātas, pateicoties “Stokker Agritech” un “Amazone”. Jauno tehniku iepazīs specialitātēs “Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis” un “Spēkratu mehāniķis” studējošie jaunieši.

Tehnikuma vadība īpaši pateicas Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācijai par neatsveramo ieguldījumu ne tikai šīs ieceres īstenošanā, bet arī par sadarbību uzlabotās izglītības programmas “Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis” izveidē.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Piesakies C1 autokategorijas apmācībai08.10.2020

120750739_357440689035918_1786838443442737650_o.jpgKandavas Lauksaimniecības tehnikums organizē „C1” kategorijas autoapmācības kursus ar priekšzināšanām (nepieciešama „B” kategorijas autovadītāja apliecība).

Kursu sākums paredzēts novembrī ar nosacījumu ja pieteiksies vairāk par sešiem interesentiem. Teorētiskās apmācības ilgums: 4-5 nedēļas; Praktiskā apmācība - vakaros, brīvdienās.

Nepieciešamie dokumenti: Pase vai ID karte; „B” kategorijas autovadītāja apliecība; Derīga pirmās palīdzibas apliecība; Medicīniskā komisija ar atzīmi „C1" vai C”.

Sīkākas ziņas pa tel. 29907416, 20021077, vai Kandava, Valteru iela 3, 9.kab..

printēt
Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienībaKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība
Pasākumu kalendārs
<
>
facebokinstagramyoutubetiktok

Kandavas Lauksaimiecības Tehnikum kafejnīcaPiesardzības pasākumu īstenošana izglītības iestādēsKandavas novadse-klase
back to top