Jaunumi

Aizvadīts seminārs par kompetenču pieeju mašīnzinību un lauksaimniecības nozaru pedagogiem19.10.2020

whatsapp_image_2020_10_16_at_10_14_09.jpgKandavas Lauksaimniecības tehnikumā 16. oktobrī notika Izglītības un zinātnes ministrijas finansēts profesionālās kompetences pilnveides seminārs Mašīnzinību nozares (kvalifikācija «Spēkratu mehāniķis» ) un Lauksaimniecības nozares (kvalifikācija «Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis») pedagogiem. Semināra tēma - «Starpdisciplināro mācību būtība un nozīme, ieviešot jauno kompetenču pieeju mācību saturā». 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

KLT jauniešiem labi rezultāti galda tenisa sacensībās14.10.2020

dscn7219.jpgKandavas Lauksaimniecības tehnikuma komanda piedalījās AMI 31. spartakiādes Kurzemes – Zemgales reģiona sacensībās galda tenisā.

Mūsu puišu komanda sacensībās izcīnīja 2. vietu (komandā spēlēja Linards Skuja, Toms Ķempelis, Regnārs Vilaitis un Sanis Kulačkovskis), savukārt Laura Šmite individuālajās sacensībās meitenēm izcīnīja 4. vietu.

Sveicam jauniešus ar labiem sasniegumiem un pateicamies trenerim Raimondam Eglem par ieguldīto darbu! 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

“Formu dzeja” jauniešu skatījumā13.10.2020

whatsapp_image_2020_10_13_at_10_43_24.jpgSeptembris ir Dzejas dienu mēnesis, kad arī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma skolēnus mudinājām uz radošām aktivitātēm. Šogad dzejai iedvesmu radām no dažādiem ar izvēlēto specialitāti saistītiem attēliem.

Vai vari uzrakstīt dzejoli, skatoties uz traktoru, automašīnu, uzgriežņu atslēgu, kūku un citām formām? Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma jaunieši ar uzdevumu tika galā godam, un viņu veikums ir apkopots divās grāmatiņās “Formu dzeja”.

Paldies par ieceres īstenošanu mūsu latviešu valodas un literatūras pedagogiem Ivetai Ķevicai un Sandrai Aukšmukstei.

 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

No 7. oktobra sejas maska ir obligāta arī skolēnu autobusos07.10.2020

6453_maskaslv04_10_01_1.jpgLatvijā saslimstība ar Covid-19 ir strauji pieaugusi, tāpēc valdība lēma, ka no trešdienas, 7. oktobra, braucot sabiedriskajā transportā visā Latvijā, būs jālieto sejas maskas. Lēmums attiecas arī uz skolēnu autobusiem!

Sabiedriskais transports šobrīd ir vieta, kur ir apgrūtināta savstarpējās distances ievērošana, kā arī aukstā laikā nav iespējas transportu labi vēdināt, tāpēc, pieaugot saslimstības rādītājiem, pieņemts lēmums par obligātu sejas masku valkāšanu brauciena laikā. Šī prasība attiecas uz visa veida sabiedrisko transportu un tā būs spēkā no trešdienas, 7. oktobra. Šāds solis ļaus vēl pagaidām neieviest stingrākus pulcēšanās un citus ierobežojumus. 
 
Sejas masku var nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam (sākot no 13 gadu vecuma maska ir jālieto), jo svarīgi ir masku valkāt pareizi. Tāpat sejas masku var nevalkāt medicīnisku iemeslu dēļ, piemēram, ja personai kustību traucējumu dēļ ir apgrūtināta maskas uzlikšana vai personai ir psihiskās veselības traucējumi. 
 
Prasība lietot sejas maskas sabiedriskajā transportā noteikta līdz 6. novembrim, taču, ja epidemioloģiskā situācija neuzlabosies, šāda prasība varētu tikt saglabāta ilgāku laiku. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Sadarbībā ar lauku tehnikas ražotājiem un tirgotājiem jaunieši iepazīs jaunāko tehniku07.10.2020

120370799_252736802746290_7050307412030401395_n.jpg24. septembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā viesojās Lauku tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Aigars Laurinovičs. Galvenais tikšanās mērķis bija tehnikuma materiāli tehniskās bāzes papildināšanas iespējas, sadarbojoties ar asociācijas biedriem.

A. Laurinovičs apliecināja, ka asociācijas pārstāvētie uzņēmumi vienmēr ir jaunu, zinošu un gudru darbinieku meklējumos. Labprāt praksē tiek pieņemti tehnikumos studējošie jaunieši, no kuriem labākie paliek strādāt uzņēmumā pastāvīgi.

Lai jaunie speciālisti būtu pēc iespējas labāk sagatavoti darba tirgum, asociācijas vadītājs piedāvāja jaunu sadarbības modeli ar Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu – iespēju par simbolisku samaksu nomāt lauksaimniecības tehniku. Šādā veidā jauniešiem tiktu nodrošināta iespēja mācīties ar visjaunākajām un modernākajām tehnikas vienībām, iepazīt dažādu firmu ražojumus, kuru tehniskās nianses ir pietiekoši dažādas.

printēt Lasīt visu ziņu

Sveicam skolotāju dienā!02.10.2020

4360050.jpg1. oktobrī īpaši sirsnīgu apsveikumu Skolotāju dienā mūsu pedagogiem bija sagatavojuši tehnikuma pašpārvaldes jaunieši. 

Skolotāju istabā, pulcējoties pie gardumiem klāta galda, pedagogiem bija iespēja pakavēties bērnības atmiņās - jāatpazīst savi kolēģi no bērnības bildēm, un jāuzmin par ko katrs gribējis kļūt bērnībā. 

Pateicamies mūsu fantastiskajiem jauniešiem par lielo ieguldīto darbu! Jūs esat vislabākie! 

Vai zināji, ka dažādās pasaules valstīs Skolotāju dienu svin atšķirīgos datumos? Pie mums skolotāju diena ir pirmajā oktobra svētdienā, bet 20 pasaules valstīs šie svētki ir tieši 5. oktobrī.

Lai arī šī diena dažādās pasaules valstīs tiek svinēta dažādos datumos, mērķi šai dienai paliek nemainīgi - pateikties skolotājiem, pasniedzējiem par viņu ieguldīto darbu katras personības un visas sabiedrības attīstībā, uzsverot skolotāju nozīmīgo lomu kvalitatīvas izglītības nodrošināšanā

Un skolotājs jau nav tikai tas, kurš pasniedz, stāsta un māca to, kas nepieciešams zinību ieguvē, bet skolotājs ir arī kā ģimene, kā atbalsts, daudzu padomu devējs. Būt skolotājam ir atbildīgs uzdevums, kurā tam jāpalīdz veidot skolēna vai studenta nākotne.

Sveicam Skolotāju dienā! 


printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Biedrības "Siera klubs" seminārs "Meistara diena"01.10.2020

whatsapp_image_2020_09_29_at_11_13_43.jpg29. oktobrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā notika biedrības “Siera klubs” seminārs “Meistara diena”, kurā ēdināšanas un viesmīlības pakalpojumu specialitātē studējošajiem jauniešiem bija iespēja izzināt visu, kas saistās ar sieru: kāds ir siera tapšanas process? Kādi ir siera veidi? Kā vislabāk pasniegt un pagatavot dažāda veida sierus?

To visu un vēl vairāk pastāstīja pieredzes bagāti nozares speciālisti - „Latvijas Piensaimnieku Centrālās Savienības” valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks un SIA “Elpa” valdes priekšsēdētājs Gundars Sisenis.

Neizpalika arī ēdienu gatavošanas meistarklase, šoreiz sirsnīgās pavāres no Auces novada Ilvas Liepnieces vadībā. Kā Ilva sacīja savā uzrunā jauniešiem - mīlestība uz ēst gatavošanu nāk no sirds, un šo profesijas aicinājumu viņa sajutusi jau bērnībā.

Pavāre ar jauniešu līdzdalību gatavoja Latgales Kulinārā mantojuma ēdienus: skābētu kāpostu zupu, guļbišnīkus, uzkodas ar kūpinājumiem, rozītes, rudens salātus un ķīseli ar putukrējumu.

Paldies visiem semināra organizēšanā un norisē iesaistītajiem, kā arī īpašs paldies biedrības „Siera klubs” valdes priekšsēdētājai Vandai Davidanovai par doto iespēju mācīties no labākajiem nozarē.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)
Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienībaKandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība
Pasākumu kalendārs
<
>
facebokinstagramyoutubetiktok

Kandavas Lauksaimiecības Tehnikum kafejnīcaPiesardzības pasākumu īstenošana izglītības iestādēsKandavas novadse-klase
back to top